Już dziś we Wrocławiu 29. Edycja Europejskich Nagród Filmowych. Impreza ściągnęła do Europejskiej Stolicy Kultury największe hollywoodzkie nazwiska. Zaproszono Hugh Granta,Pierce’a Borsnana oraz Pedro Almodovara. Kto się pojawi?

Pierce Borsnan od piątku przebywa we Wrocławiu. Aktor jest gościem honorowym Europejskich Nagród Filmowych. Swoją obecność potwierdził również reżyser Pedro Almodovar. Jak na razie mało prawdopodobne jest, że we Wrocławiu pojawi się Hugh Grant. Aktor wciąż nie potwierdził udziału w gali.

Europejskie Nagrody Filmowe – poznajcie szczegóły

Co drugi rok gospodarzem festiwalu jest Berlin, gdzie ma swoją siedzibę Europejska Akademia Filmowa. W parzyste lata wędruje po największych miastach Europy. W tym roku zawitał do Polski. W naszym kraju Europejskie Nagrody Filmowe będą wręczane po raz drugi. 10 lat temu gospodarzem była Warszawa. Gośćmi festiwalu będą nie tylko członkowie Europejskiej Akademii Filmowej, ale przede wszystkim laureaci i nominowani. Wśród nich jest między innymi Pierce Brosnan, nagrodzony za wkład w światową kinematografię. Swój przyjazd do Polski zapowiedzieli również reżyserzy Pedro Almodovar i Ken Loach.

W tym roku dwie nominacje trafiły do polskich twórców . Szansę na nagrodę mają: Tomasz Wasilewski za scenariusz do  „Zjednoczonych stanów miłości” oraz Piotr Stasik za dokument o nowojorskim metrze pt. "21 x Nowy Jork". 

Największe gwiazdy uczestniczące w sobotniej gali będą mieszkały w hotelu Monopol. Zagraniczni dziennikarze zostaną przyjęci w hotelu Puro, zaś pozostali goście w Art Hotel.