Liczba zakażonych koronawirusem z każdym dniem jest coraz większa. Aktualnie na świecie jest ponad milion zakażonych. Z powodu COVID-19 zmarło juz blisko 60 tys. osób. W połowie marca Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że epicentrum pandemii jest Europa. Jednak z upływem kolejnych dni miejscem, gdzie wirus rozwija się intensywnie szybko stały się Stany Zjednoczone. Najgorsza sytuacja jest w Nowym Jorku. Liczba chorych przekroczyła tam już 100 tysięcy. Wśród zakażonych nie brakuje osób znanych z pierwszych stron gazet. O pozytywnym wyniku swojego testu poinformowała Pink. Amerykańska piosenkarka dodała także, że na COVID-19 cierpiał również jej trzyletni syn, Jameson. W sobotę artystka dodała wpis na Instragramie, w którym opowiedziała swoim fanom o chorobie. 

Dwa tygodnie temu mój trzyletni syn Jameson i ja zauważyliśmy objawy COVID-19. Na szczęście nasz lekarz pierwszego kontaktu miał dostęp do testów, mój dał wynik pozytywny. Moja rodzina chroniła się już wówczas w domu, więc pozostaliśmy tam przez ostatnie dwa tygodnie, stosując się do zaleceń naszego lekarza. Zaledwie kilka dni temu zostaliśmy ponownie poddani testom i na szczęście okazały się one negatywne - napisała Pink na swoim Instagramie.

Przy okazji piosenkarka zwróciła się do amerykańskich władz, które przeprowadzają niewystarczającą liczbę testów na obecność COVID-19. 

Brak większej dostępność testów to parodia i porażka naszego rządu. Ta choroba jest poważna i prawdziwa. Ludzie muszą wiedzieć, że dotyka ona młodych i starych, zdrowych i chorych, bogatych i biednych. Musimy sprawić, by testy były darmowe i bardziej dostępne, aby chronić nasze dzieci, rodziny, przyjaciół i społeczności - możemy przeczytać w dalszej części wpisu. 

Autor takich hitów jak "What About Us" czy "Walk Me Home" postanowiła także wesprzeć finansowo służbę zdrowia.

Aby wesprzeć pracowników służby zdrowia, którzy codziennie walczą na linii frontu, przekazuję 500 tys. dolarów na fundusz awaryjny Temple University Hospital Emergency Fund w Filadelfii na cześć mojej matki Judy Moore, która pracowała tam przez 18 lat w Kardiomiopatii i Sercu Centrum przeszczepów. Ponadto przekazuję 500 tys. dolarów na kryzysowy fundusz ratunkowy COVID-19 burmistrza miasta Los Angeles. 

Na koniec 40-latka zaapelowała do swoich fanów, żeby w tych trudnych chwilach wspierać siebie nawzajem i pozostali w domach. 

Pink chorowała na koronawirusa

Pink nie jest pierwszą znaną osobą, u której wykryto koronawirusa. Do tej pory obecność COVID-19 potwierdzono m. in. u Toma Hanksa, następcy brytyjskiego tronu, księcia Karola oraz premiera Zjednoczonego Królestwa, Borisa Johnsona.   

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. 

ZOBACZ TAKŻE: Książę Karol pokonał koronawirusa. Nagrał specjalną wiadomość do poddanych [WIDEO] 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez P!NK (@pink) Kwi 3, 2020 o 6:27 PDT