Temat reprezentowania Polski przez Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021 nie przestaje wzbudzać kontrowersji. Wielu fanów konkursu uważa, że kolejną szansę powinna otrzymać Alicja Szemplińska, inni zaś mają wątpliwości co do śpiewanego przez prowadzącego "Jaka to melodia?" utworu "The Ride" i tego, kto właściwie zdecydował o tym, że to właśnie Rafał Brzozowski pojedzie do Rotterdamu. Co na to sam zainteresowany? Już wiadomo.

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski o hejcie i niskich ocenach piosenki "The Ride"

Rafał Brzozowski w "Radiu Zet" zapewnił, że nie przejmuje się krytyką i wierzy, że może podbić Europę. Fakt tego, że jego piosenka "The Ride" zdobywając najwięcej negatywnych ocen w serwisie YouTube, stała się najmniej lubianym utworem spośród wszystkich zgłoszonych, skomentował krótko i zwięźle.

Ten ranking według mnie nie odzwierciedla sytuacji wśród widzów i słuchaczy z Europy. On w jakimś stopniu pokazuje, jakie są nastroje społeczne, ale ja bym się tym nie przejmował i skupił na występie - stwierdził stanowczo Brzozowski i zapewnił, że tylko w Polsce spotyka się z tak dużą krytyką.

Piosenka jest dobra i jak jest dobra piosenka, to ona się zawsze obroni [...] "The Ride" jest piosenką, która ma szansę podbić Europę, bo nie dość, że jest dynamiczna i ekspresyjna, to jest tam powtarzalny refren, który łatwo zapamiętać. Rozmawiałem z wieloma dziennikarzami z różnych państw i ta piosenka się podoba. Dziwne jest to, że w Polsce jest na nią hejt, a za granicą nie - ironizował wokalista.

Wokalista ponownie odniósł się także do informacji o tym, że to nie specjalna komisja, a sam prezes TVP - Jacek Kurski nominował go do występu w międzynarodowym konkursie.

To są bzdury i plotki podkręcane, żeby podgrzać tę całą sytuację. Prezes stacji nie nominuje [...] Były prowadzone rozmowy z kilkoma artystami odnośnie piosenek. Ja nie mogę przekazywać plotek, jakie były wybory stacji, lecz mogę powiedzieć jedno: stacja chciała mieć piosenkę dynamiczną. Myślę, że to nie ma znaczenia, czy "The Ride" śpiewałbym ja, czy ktoś inny. Po prostu wybrano taką kompozycję, która jest na czasie, trochę w stylu retro, trochę lata 80., które są teraz modne - podsumował prowadzący "Jaka to melodia?"

Złożyłem propozycję dość szybko, bo pracowałem przy swojej płycie z okazji dziesięciolecia kariery, która miała wyjść jesienią i tę piosenkę wybrano. Spadło to na mnie bardzo mocno. Nominują twój utwór, to co miałem powiedzieć "nie, nie pojadę"? - dodał z przekonaniem Brzozowski.

A Wy? Trzymacie kciuki za Rafała Brzozowskiego?

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Brzozowski odpowiada Elżbiecie Zapendowskiej i podsumowuje pracę w TVP: "Dlaczego miałbym się wstydzić?"