W krótkim wpisie na Facebooku Bałtroczyk wyraźnie skrytykował imprezę oraz osoby, które zaangażowały się w jej organizację. Dostało się m.in. szefowi TVP 2 - Marcinowi Wolskiemu oraz prowadzącemu galę Tomaszowi Kammelowi. Bałtorczyk w ostrych słowach skrytykował udział obu panów w niedzielnym wydarzeniu. Co napisał?

„Upadek Marcina Wolskiego, człowieka, którego słuchowisk słuchały ważne tysiące, nie polega na tym, że pisze gówna; bardziej na tym, co emituje TVP 2, którą zarządza. Jest Pan szczęśliwy? Tomek Kammel - a ty masz jakąś granicę chłopaku?”

Piotr Bałtroczyk dał w ten sposób wyraz swojej dezaprobaty dla wyjątkowej elastyczności Tomasza Kammela względem zarządu Telewizji Publicznej. Wszystko wskazuje na to, że dziennikarza niespecjalnie dotknęły słowa krytyki. Bo choć godzinę później zamieścił wpis podsumowujący festiwal na swoim Facebooku, to jednak ani słowem nie odniósł się w nim do komentarza Bałtroczyka:

„Nie przypuszczałem, że będzie tak grubo. 20 tys. uśmiechniętych ludzi. Balują na maxa bez durnych podziałów i sporów. Jak tak dalej pójdzie, zostanę psychofanem disco polo.”

Ciekawe, czy ta deklaracja była w pełni szczera, czy może Tomasza Kammel po raz kolejny chciał się jedynie przypodobać władzom TVP.

A może tym koncerzem chciał zabłysnąć przed Jackiem Kurskim z nadzieją, że zostanie zaangażowany do poprowadzenia kolejnych dużych wydarzeń medialnych za niemałe pieniądze…? Jak myślicie? Na pewno będziemy się przyglądać tej sprawie na bieżąco ;-)

Swoją drogą wiedzieliście, że Jacek Kurski jest aż tak dużym fanem disco-polo? Mamy na to dowód! Tylko sprawdźcie w WIDEO poniżej: