Piotr Bikont nie żyje – ta wiadomość obiegła wczorajszego wieczoru media. Znaliśmy go przede wszystkim z kulinarnego duetu, jaki tworzył z Robertem Makłowiczem. Panowie wspólnie wydawali książki i publikowali autorskie teksty. Niestety dziś media obiegła smutna wiadomość. Piotr Bikont nie żyje. Dziennikarz zginął w wypadku samochodowym.

Kim był Piotr Bikont? Był wybitnym dziennikarzem, recenzentem kulinarnym, reżyserem. Człowiekiem wielu talentów i wielu pasji. W latach 70. Współpracował z KSS „KOR”. Na koncie ma także działalność dziennikarską związaną z kwartalnikiem „Puls” oraz łódzką „Solidarnością z Gdańskiem”. Pisał także na łamach „Tygodnika Mazowsze”.

Pod koniec lat 80. tworzył dokumentalne filmy o polskiej opozycji demokratycznej. Piotr Bikont pisał do „Gazety Wyborczej”. Jego pasją była muzyka alternatywna, należał do zespołu „Pociąg Towarowy” ,który współtworzył z Markiem Chołoniewskim, Krzysztofem Knittlem i Włodkiem Kiniorskim. Organizował także odczyty poezji staroangielskiej.

Wczorajszego wieczoru do mediów dotarła smutna wiadomość – Piotr Bikont nie żyje. Dziennikarz zginął w wypadku samochodowym. Miał 62 lata.