Piotr Kraśko zastępuje Justynę Pochankę. Z oficjalnego komunikatu stacji TVN do mediów wynika, że jeszcze w lipcu dziennikarz rozpoczyna pracę w Faktach TVN i TVN24. Do tej pory dziennikarz był gospodarzem "Faktów z zagranicy" w TVN24 BIS i współprowadził z Kingą Rusin weekendowe wydania porannego programu "Dzień Dobry TVN".

- Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach - powiedział Michał Samul, szef Pionu Informacji TVN, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.

- Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce - dodał.

Piotr Kraśko na miejsce Justyny Pochanke w Faktach TVN i TVN24

- To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam - wyznał Piotr Kraśko.

- Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania - dodał dziennikarz.

Piotr Kraśko w swojej karierze relacjonował najważniejsze światowe wydarzenia i konflikty, m.in. wojnę w Iraku i Libanie, tsunami w Tajlandii i Japonii, konklawe w Watykanie, Euromajdan w Kijowie czy huragan Katrina. Przeprowadzał wywiady z wybitnymi postaciami, takimi jak m.in. Benedykt XVI, Dalajlama, Madeleine Albright czy Bill Gates. W TVN24 i TVN24 BIS prowadził autorskie programy oraz wieczór wyborczy podczas amerykańskich wyborów prezydenckich w 2016 roku.

W 2018 roku w programie TVN "Wracajcie skąd przyszliście", przemierzył razem z jego uczestnikami jeden z najpopularniejszych szlaków migracyjnych w Europie.

Wcześniej, jako korespondent TVP pracował w w Brukseli, Rzymie i Waszyngtonie. Od 2008 prowadził główne wydanie "Wiadomości", a w latach 2012-2016 był ich redaktorem naczelnym.

Piotr Kraśko jest autorem książek reporterskich i dwukrotnym laureatem nagrody Wiktora.

ZOBACZ TEŻ: Justyna Pochanke po 19 latach odchodzi z TVN. "Nie pożegnałam się na antenie i dobrze"