Niespodziewana śmierć Piotra Machalicy to bez wątpienia ogromna strata dla polskiej kultury. Aktor znany m.in. z filmów "Dzień świra", "Szamanka", "Dekalog IX", seriali "Złotopolscy", "Ekstradycja" i "Pod powierzchnią" oraz licznych kreacji teatralnych był wysoko ceniony przez publiczność i krytykę. Niemal do ostatnich chwil był aktywny zawodowo - wkrótce miał zagrać w najnowszej produkcji TVN "Tajemnica zawodowa".

Piotr Machalica o ślubie z żoną Aleksandrze

W ostatnim miesiącach w mediach sporo mówiło się także o jego życiu prywatnym. Zaledwie kilkadziesiąt dni przed swoją śmiercią 65-letni gwiazdor zaskoczył opinię publiczną, legalizując swój związek z długoletnią partnerką.

Piotr Machalica i jego ukochana Aleksandra stanęli na ślubnym kobiercu w sobotę, 19 września 2020 roku. Krótko potem popularny aktor opowiedział ze szczegółami o ceremonii w rozmowie z jednym z tabloidów.

Uroczystość odbyła się w Częstochowie, bo moja ukochana żona stamtąd pochodzi. Było bajkowo i jestem bardzo szczęśliwy. Takie przypieczętowanie miłości było dla nas ważne - wyznał w wywiadzie dla "Faktu".

- To nie jest mój pierwszy ślub, więc nic mnie nie zaskoczyło w samej ceremonii. W moim wieku nie ma mowy o ekscytacji i zaskoczeniu żółtodzioba. Oczywiście pilnowaliśmy wszystkich obostrzeń związanych z pandemią, więc myślę, że tym się tylko różnił ten ślub od zwykłych uroczystości - dodał.

W jednym z ostatnich wywiadów w życiu Piotr Machalica zaznaczył, że po ślubie z Aleksandrą czuje się spełnionym i szczęśliwym człowiekiem.

- Dziękuję serdecznie wszystkim za życzenia. Mogę z ręką na sercu powiedzieć, że jestem w świetnym momencie życia - powiedział.

Ślub Piotra Machalicy z młodszą od niego o 21 lat bizneswoman miał charakter cywilny. Oboje mieli bowiem za sobą nieudane małżeństwa, które zakończyły się rozwodami.

Przypomnijmy, że pierwszą żoną Piotra Machalica była aktorka, Małgorzata. Para doczekała się dwojga dzieci: Sonii i Franciszka. Następnie aktor był przez 10 lat w nieformalnym związku z Edytą Olszówką.

CZYTAJ TEŻ: Piotr Machalica nie żyje. We wzruszającym wpisie żegna go Krystyna Janda