Jako stylistę fryzur najbardziej cieszy mnie rosnąca wśród kobiet świadomość w kwestii pielęgnacji włosów. Wybór szamponu, odżywki czy olejku coraz częściej nie odbywa się już spontanicznie podczas zakupów w drogerii. Wiele moich klientek pyta mnie o dobór odpowiednich produktów do pielęgnacji ich rodzajów włosów, finalnie zaopatrując się w innowacyjne kosmetyki, które mają fantastyczne działanie. 

Poza codzienną, indywidualnie dobraną pielęgnacją, warto przynajmniej raz na 3 miesiące także zdecydować się na zabieg w salonie, wykonany przez specjalistę. Zapewni on natychmiastową regenerację włosów. Spektakularne efekty to zasługa skoncentrowanych składników odżywczych, wykorzystywanych do kuracji, które ze względu na intensywne działanie są dostępne wyłącznie do użytku profesjonalnego. 

Botox włosów

To innowacyjny zabieg odbudowujący kosmyki, redukujący puszenie i wygładzający. Na szczęście do jego wykonania nie potrzebne są igły i strzykawki – zatem z powszechnie znanym botoxem twarzy ma niewiele wspólnego, poza finalnym efektem – niesamowitym wygładzeniem. Ogromnym plusem jest to, że kosmetyki używane do tego zabiegu są w pełni naturalne (te od Felps). Terapia jest bezinwazyjna, a włosy zostają maksymalnie odżywione, w efekcie czego są gładkie, proste i lśniące. Dodatkowo, posiadany kolor staje się bardziej nasycony. Botox włosów wykonuję na dwa sposoby – na ciepło z użyciem prostownicy lub na zimno bez wykorzystania tego urządzenia. Pierwsza opcja, choć bardziej czasochłonna, zapewnia efekt wygładzenia włosów do 4 miesięcy. Przy drugim sposobie – na zimno, rezultaty są widoczne maksymalnie przez 2 miesiące. Zabieg rozpoczynam od umycia włosów szamponem oczyszczającym, który otwiera łuski włosów. Następnie nakładam odpowiednie kosmetyki o mocno skoncentrowanym składzie, które pozostawiam na kosmykach od 20 do 50 minut. Po tym czasie myję i suszę pasma, a w przypadku metody na ciepło, dodatkowo prostuję włosy. Pielęgnacja włosów po zabiegu wymaga specjalnych produktów, które zapewnią trwałość efektu. Po każdym umyciu należy także wysuszyć włosy. Zabieg ten polecam szczególnie kobietom, które posiadają zniszczone pasma oraz puszące się kosmyki. 

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb

Wśród salonowych zabiegów pielęgnacyjnych na szczególną uwagę zasługuje Fibre Clinix od Schwarzkopf. To kuracja, która rozpoczyna się w salonie i jest  kontynuowana w domu. Najpierw wykonuję wnikliwą analizę stanu włosów przy pomocy specjalnego urządzenia, które je skanuje i w skali procentowej pokazuje kondycję włosów. Dodatkowo klientka wypełnia ankietę na tablecie. Po zebraniu wszystkich informacji innowacyjny system dobiera odpowiednie produkty i zaczynamy. Myję włosy szamponem, a później nakładam odpowiednią maskę. W zależności od potrzeb pasm, mieszam maskę z tzw. boosterem, czyli silnie skoncentrowanym produktem o konkretnym działaniu. W skład linii wchodzą boostery wzmacniające, nawilżające, wygładzające, chroniące kolor i dodające objętość. Na koniec rekomenduję gamę produktów do użytku domowego, aby wzmocnić efekt kuracji rozpoczętej w salonie.

Terapia zimnem

Krioterapia jest powszechnie znana ze swojego dobroczynnego działania przede wszystkim na ciało. W salonie wykorzystuję jej moc także na włosach podczas zabiegu Hair Toxx, który odbudowuje zniszczone i delikatne włosy oraz zapewnia im ochronę przed kolejnymi uszkodzeniami. Kuracja składa się z trzech etapów i wykorzystywane są do niej specjalne kosmetyki zawierające m.in. wyciąg z jagód acai oraz kompleks lipofilowy. Zabieg rozpoczynam od dokładnego oczyszczenia włosów specjalnym szamponem, po którego spłukaniu nakładam silnie regenerującą maska wymieszaną z serum rewitalizującym. Następnie prostuję pasma specjalnym urządzeniem, które generuje ujemną temperaturę. Dzięki niemu zastosowane wcześniej kosmetyki, przenikają do wnętrza włosa i są w nim zamrażane. W efekcie pasma są zregenerowane i pełne blasku. Hair.Toxx może być stosowany jako samodzielna terapia, ale jest też świetnym zakończeniem innych zabiegów, jak rozjaśnianie czy koloryzacja.

Oferta profesjonalnych zabiegów na włosy stale się poszerza. Warto regularnie korzystać z salonowych terapii, aby uzupełnić codzienną pielęgnację i odżywić włosy na dłużej, zapewniając im zdrowy wygląd i blask.

Piotr Sierpiński to stylista fryzur, podchodzący do swojej pracy z ogromną pasją i zaangażowaniem. Posiada 14 lat doświadczenia w zawodzie, a jego specjalizacje to zagęszczanie i przedłużanie włosów, a także metamorfozy koloru. Jest szkoleniowcem marek Easihairpro oraz Mounir. Współpracuje z wieloma gwiazdami. Jest właścicielem luksusowego atelier Piotr Sierpiński, Hair w Poznaniu, uznanego przez magazyn Gala za Najlepsze Miejsce Beauty 2019 i 2020.