Bardzo smutna wiadomość napłynęła z Kaszub. W piątek, chwilę po godz. 22:00, na drodze krajowej nr 20 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku wypadku śmierć na miejscu ponieśli obaj kierowcy. Jedną z ofiar jest Piotr Świąc, dziennikarz i prezenter TVP3 Gdańsk. 54-latek wracał z planu wieczornego wydania "Panoramy". 

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - czytamy w oświadczeniu wydanym przez gdański oddział Telewizji Polskiej. 

Kim był Piotr Świąc? 

Świąc od wielu lat prowadził programy informacyjne i publicystyczne na antenie TVP Gdańsk. Był też prowadzącym Wiadomości w TVP1 oraz gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. W latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP. 

Na swoim koncie miał także wiele wyróżnień, m.in. był laureatem "Ostrego Pióra" przyznawanego przez BCC, a także odznaczenia "Zasłużony dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej".

ZOBACZ TAKŻE: Andrzej Rozmus nie żyje. Aktor znany z m.in. "Ojca Mateusza" i filmów Patryka Vegi miał 53 lata

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz...

Opublikowany przez TVP3 Gdańsk Piątek, 5 marca 2021