Bardzo smutna wiadomość ze świata polskiej estrady. Nie żyje Piotr Szczepanik. Wybitny polski piosenkarz, gitarzysta i aktor odszedł po długiej chorobie w wieku 78 lat. Informację o śmierci artysty przekazała mediom w czwartek rano jego córka, Jagoda Maria Szczepanik.

- Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą - odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik - przekazała Polskiej Agencji Prasowej.

Piotr Szczepanik nie żyje

Piotr Szczepanik był wybitnym artystą, którego przeboje śpiewała cała Polska. Na świat przyszedł 14 lutego 1942 roku w Lublinie. Na scenie zadebiutował już w latach 60. Na swoim koncie miał kilkanaście albumów studyjnych, z których pochodzą niezapomniane polskie przeboje, takie jak "Kochać", "Goniąc kormorany", "Żółte kalendarze", "Puste koperty", "Nigdy więcej" i "Zabawa podmiejska".

Piotr Szczepanik był także aktorem. Po raz ostatni pojawił się na dużym ekranie u boku Michała Urbaniaka, Artura Żmijewskiego i Anny Nehrebeckiej w 2012 roku w filmie obyczajowym "Mój rower" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego.

ZOBACZ TEŻ: Ewa Demarczyk nie żyje. Miała 79 lat