Piotr Woźniak-Starak najszerzej znany był jako syn milionerów, Anny Woźniak-Starak i Jerzego Staraka, a także mąż dziennikarki TVN, Agnieszki Szulim (dziś: Woźniak-Starak). Zanim związał się z popularną prezenterką telewizyjną, wspominało się o nim w mediach głównie w kontekście jego rodziców. Starakowie są bowiem jednymi z najbogatszych Polaków. Choć Jerzy Starak nie jest biologicznym ojcem Piotra, to jednak zawsze traktował go jak własne dziecko, dał mu swoje nazwisko, wspierał i służył pomocą. Woźniak-Starak zwracał się do niego per "tato". Trudno jednak byłoby określić Piotra mianem stereotypowego dziecka miliarderów. Otóż Woźniak-Starak odziedziczył po rodzicach ogromną ambicję i chęć realizowania swoich pasji.  Został znanym i cenionym producentem filmowym z wieloma sukcesami na koncie, a jego firma producencka, Watchout Studio, stała się jedną z najważniejszych w branży.

Piotr Woźniak-Starak - kariera zawodowa

Piotr Woźniak-Starak już w wieku 25 lat dostał dobrą posadę w agencji reklamowej. Wyróżniał się ambicją, pomysłowością i pracowitością. Szybko jednak usłyszał od doświadczonej osoby z branży, że ze swoją kreatywnością powinien raczej tworzyć filmy, a nie marnować talent w reklamie. Postawił więc wszystko na jedną kartę i zaciągnął się do pracy przy polsko-niemieckiej koprodukcji "Strajk" w reżyserii Volkera Schlöndorffa. Okazało się, że ma do tego ogromną smykałkę. Wkrótce Woźniak-Starak asystował samemu Andrzejowi Wajdzie przy głośnym "Katyniu". Samodzielnie wyprodukował zaś takie kinowe hity, jak "Bogowie" z Tomaszem Kotem (film zarobił na nim około 4 mln zł), "Sztuka kochania" z Magdaleną Boczarską i "Big Love". Był również założycielem firmy producenckiej Watchout Studio.

Piotr Woźniak-Starak prywatnie

Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku. Po rozwodzie z pierwszym mężem jego matka, Anna Woźniak, związała się z Jerzym Starakiem, znanym w świecie biznesu jako król leków, właścicielem Zakładów Farmaceutycznych Polpharma. Swoją żonę, Agnieszkę Szulim, Piotr poznał zaś na jednym z przyjęć, jakie często wyprawiał w swojej willi. Był bardzo towarzyski, otwarty i pomocny, zawsze otaczali go przyjaciele. Jeden z nich przyprowadził na imprezę Szulim. Później Piotr i Agnieszka wpadali na siebie przy różnych okazjach. Gwiazda TVN była już w tamtym czasie w separacji z pierwszym mężem, Adamem Badziakiem. Wielką sensacją były oświadczyny Piotra Woźniaka-Staraka we wrześniu 2015 roku na dorocznym balu Fundacji TVN. Agnieszka Szulim oczywiście powiedziała "tak". Para wzięła ślub 27 sierpnia 2016 roku w Wenecji.

19 sierpnia 2019 roku prokuratura potwierdziła, że Piotr Woźniak-Starak zaginął na terenie jeziora Kisajno, po tym, jak wypadł z motorówki. Wcześniej nie podawano oficjalnie tożsamości mężczyzny. Poszukiwania trwały od niedzieli, 18 sierpnia, do poranku 22 sierpnia, kiedy to odnaleziono i zidentyfikowano zwłoki producenta.

Zobacz zdjęcia Piotra Woźniaka-Staraka w naszej GALERII >>