Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Utonął w jeziorze Kisajno. Miał 39 lat. Był synem Anny Woźniak-Starak i pasierbem miliardera Jerzego Staraka (który zajął 5. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków 2019 roku według magazynu "Forbes"). Ciało Woźniaka-Staraka odnaleziono 22 sierpnia. Piotr zawodowo zajmował się produkcją filmów. Założył firmę producencką Watch Out Studio. Odpowiadał m.in. za sukcesy filmów "Bogowie" z Tomaszem Kotem i "Sztuka Kochania" z Magdaleną Boczarską. Prywatnie był mężem dziennikarki Agnieszki Szulim (dziś: Woźniak-Starak). Pasją Piotra były sporty wodne. Często jeździł z żoną i przyjaciółmi do rodzinnej posiadłości na Mazury. To właśnie tam, na jeziorze Kisajno koło Giżycka, doszło do tragicznego wypadku. Woźniak-Starak utonął po wypadnięciu z motorówki. Druga osoba, kobieta, która znajdowała się z nim na łodzi, przeżyła. Informację o odnalezieniu ciała Piotra Woźniaka-Staraka podał minister Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA:

"Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym" - napisał na Twitterze.

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka potwierdziła jego firma producencka, Watchout Studio. Na oficjalnym profilu firmy, której założycielem był milioner, pojawiło się oficjalne oświadczenie:

"18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów [...] Pozostanie w pamięci wszystkich jako prawdziwy filmowiec, nietuzinkowy człowiek o niezwykłej, wrażliwej, artystycznej osobowości – troskliwy, oddany twórca, przyjaciel i mąż. Jesteśmy dumni, że mogliśmy z Piotrem pracować. Zarząd i zespół Watchout Studio"

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Miejsce i przyczyna wypadku

Piotr Woźniak-Starak prawdopodobnie prowadził motorówkę, w której poza nim przebywała przynajmniej jedna osoba. Była to 27-letnia kobieta, mieszkanka Łodzi. Z niewiadomych jak na razie przyczyn w pewnym momencie w nocy, z 17 na 18 sierpnia, oboje znaleźli się w wodzie. Kobieta sama dopłynęła do brzegu. Piotra nigdzie w pobliżu nie było. W niedzielę, około 4:00 rano, policja dostała zgłoszenie, że po jeziorze pływa motorówka i zakłóca ciszę. Patrol po dopłynięciu do łodzi zauważył, że jest ona pusta. Na brzegu znajdowała się wspomniana kobieta, która przekazała, że z wody nie wydostał się jej towarzysz. Poszukiwania Woźniaka-Staraka trwały pięć dni. Niestety, okazało się, że Piotr Woźniak-Starak nie żyje.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka jak na razie nie wydała oficjalnego oświadczenia w sprawie śmierci mężczyzny. Nie wiadomo także, kiedy odbędzie się pogrzeb. Wypadek zakończony nagłą i niespodziewaną śmiercią pogrążył ich w głębokiej żałobie. Piotra opłakują jego rodzice - matka Anna Woźniak-Starak i ojczym, Jerzy Starak, młodsza siostra - Julia Starak, oraz ukochana żona - Agnieszka Woźniak-Starak. Śmierć dziedzica fortuny jest też tragedią dla jego przyjaciół. Woźniak-Starak był towarzyski, gościnny i bardzo lubiany. Do jego przyjaciół zaliczali się reżyserzy, scenarzyści i aktorzy oraz wielu przedstawicieli show-biznesu.

27 sierpnia Agnieszka i Piotr Woźniakowie-Starakowie świętowaliby trzecią rocznicę ślubu.

Rodzinie i bliskim Piotra Woźniaka-Staraka składamy najszczersze kondolencje.