Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Przykrą wiadomość podał minister Jarosław Zieliński, wiceszef MSWiA, następnie potwierdziła ją firma producencka Watch Out Studio, założona przez Staraka. Mąż Agnieszki Woźniak-Starak był poszukiwany od 18 sierpnia, kiedy to nad ranem zaginął, wypadając z motorówki na jeziorze Kisajno na Mazurach. W czwartek, 22 sierpnia, odnaleziono ciało Woźniaka-Staraka. Tym samym potwierdziły się najgorsze prognozy. Producent filmowy, któremu zawdzięczamy takie hity, jak "Bogowie" i "Sztuka Kochania", miał 39 lat. Piotr słynął z otwartości, poczucia humoru i serdeczności. Dlatego miał duże grono przyjaciół. Należały do nich też gwiazdy - reżyserzy, aktorzy, muzycy. To właśnie oni jako pierwsi pożegnali Piotra w mediach społecznościowych. Sprawdź PONIŻEJ, jak Woźniaka-Staraka upamiętniają Borys Szyc, Joanna Przetakiewicz, Dorota Gardias, Ewa Minge i inni.

Gwiazdy żegnają Piotra Woźniaka-Staraka: "Odpoczywaj w spokoju"

Borys Szyc przyjaźnił się z Woźniakiem-Starakiem od lat. Aktor nie kryje swojego poruszenia sytuacją. Na Instagramie napisał:

Nie mam słów Piotrula. Żegnaj przyjacielu. Braszku. Odpoczywaj w spokoju.

Śmierć Staraka wzruszająco skomentowała także Joanna Przetakiewicz, która przyjaźni się z Agnieszką Woźniak-Starak, żoną Piotra.

Piotr, niech Anioły nad Tobą czuwają. Byłeś postacią wielowymiarową. Wielki talent, inteligencja, kreatywność, wspaniałe poczucie humoru oraz to, co najcenniejsze i podziwiam najbardziej - dobre serce i miłość do ludzi. Trudno sobie wyobrazić cierpienie najbliższych. Tak bardzo będzie Ciebie brakowało. Współczuję z całego serca @aga_wozniak_starak

O swoim pierwszym spotkaniu z Woźniakiem-Starakiem opowiedziała na Instagramie też Dorota Gardias. Wyznała, jak się spotkali i zdradziła, jakim człowiekiem był Piotr prywatnie:

Tak go poznałam... Nagrywaliśmy materiały do programu na Mazurach, lata temu... Mówili Pan Milioner... Okazał się po prostu Piotrkiem, miłym, równym gościem. W ubiegłą środę w Sopocie przywitał się serdecznie z daleka, przyjaźnie uśmiechnął... Bo zawsze był przyjazny, uprzejmy i pomocny ludziom. Piotrek... niech Ci tam dobrze będzie... Wielki, wielki smutek...

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wzruszająco skomentowała również Kaja Śródka:

Ogromny smutek. Nie będę wrzucać wspólnych zdjęć, to wspomnienia które zachowam dla siebie i nie ma potrzeby by dzielić się nimi ze światem. Uważam, że nie wypada mi napisać nic innego, jak to, że ogromnie współczuje najbliższym. Odszedł kolorowy ptak i świat będzie uboższy w wielobarwne szaleństwo... Tak w codzienności jak i na ekranie. RIP @pwsas

Ewa Minge opublikowała z kolei piękne, czarno-białe zdjęcie Piotra i Agnieszki Woźniaków-Staraków z dnia ich ślubu, które opatrzyła takim komentarzem:

Każdy człowiek, który odchodzi w inny wymiar, budzi smutek. Zwłaszcza młodzi, pełni życia, znani ludzie budzą w nas refleksje. Trzymałam kciuki za ich miłość, broniąc jej kształtu i wolności przed absurdalną krytyką i złośliwościami, które wręcz wylewały się w mediach, kiedy odkryli swoje uczucia.

Mieli wszystko, a to u nas drażni, nie potrafimy cieszyć się cudzym szczęściem. Ona piękna jak z bajki, on bajecznie bogaty. Mogło drażnić.

Mało kto zauważał pod nazwiskiem wrażliwego człowieka, piekielnie zdolnego i ciepłą dziewczynę, którym przydarzyła się cudowna miłość. Jedyne czego teraz mogę życzyć tej dziewczynie, to oby nikt nie żerował na jej niewątpliwym dramacie, dopisując kolejne scenariusze, domniemania i inne historie. Jedno jest pewne, została osierocona miłość. A ta, czy pod postacią żony, matki czy przyjaciół ma ten sam, niewyobrażalnie bolesny wymiar. Nie pogłębiajmy tego cierpienia. Siły życzę.

Piotra Woźniaka-Staraka pożegnali na Instagramie także Maria Sadowska, Antoni Pawlicki, Paulina Krupińska czy Katarzyna Sowińska.

Rodzinie i najbliższym Piotra Woźniaka-Staraka składamy najszczersze kondolencje.