W proteście przeciwko przegłosowanej przez Sejm reformie sądownictwa wzięły udział dziesiątki czołowych gwiazdy. Na Krakowskiem Przedmieściu, gdzie ze swiecami i zniczami w ręku protestowały tysiące Polaków, stawili się także m.in. Michał Piróg, Hanna Lis, Agnieszka Woźniak-Starak, Mateusz Hładki, Dorota Williams, Iwona Kutyna, Joanna Szczepkowska, Łukasz Simlat, Kasia Sokołowska oraz Łukasz Jemioł. W gronie tym nie zabrakło też blogerki Maffashion, która już od rana nawoływała na swoich social mediach do wzięcia udziału w proteście przeciwko przegłosowanej ustawie.

ZOBACZ: WŁADYSŁAW FRASYNIUK "W szkole moje dzieci słyszały, że jestem kryminalistą. Siedzę, bo ukradłem 80 milionów" [WYWIAD]

Jak się okazuje, gwiazdy nie tylko protestuję przed Pałacem Prezydenckim, czy Sejmem, ale swoje niezadowolenie wyrażają także na Instagramie i Facebooku. Najgłośniejszy stał się ostatnio wpis Macieja Stuhra, który tak oto odniósł się do lunatycznych słów Jarosława Kaczyńskiego, a jednocześnie zachęcał do udziału we wczorajszym proteście:

„Jak tam Mordeczki moje kochane, zdradzieckie? I jak się macie w naszej Ojczyźnie? Dobrze? To nie mam pytań, siedźcie sobie spokojnie i bawcie się dobrze. Nie za zbytnio? Zapraszam jutro o 20. pod Pałac Prezydencki, będziemy prosić Pana Prezydenta o zawetowanie ustaw sądowych. Będzie ponoć prof. Rzepliński i kilka innych, zacnych zdradzieckich mordeczek. Sie ma!”

Niestety aktora finalnie nie dotarł na protest z powodu choroby swojego syna. Jak widać, na jego odzew zareagowało jednak wiele innych gwiazd.

Kto przyszedł pod Pałac Prezydencki i Sejm? Zobaczcie w naszej GALERII ;-)