Ceremonia otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018 od początku owiana była wielką tajemnicą. Twórcy show do ostatniej chwili trzymali w tajemnicy, kto na niej zaśpiewa i jak będzie dokładnie wyglądać. Pomimo wybitnych starań koreańskich organizatorów, do mediów i tak przedostało się parę szczegółów na temat wyczekiwanej przez cały świat uroczystości. Co wiemy na temat ceremonii otwarcia zimowej olimpiady w Korei Południowej?

ZOBACZ: EWA BILAN-STOCH dostała pracę w telewizji! Co będzie robić w Pjongczang?

Pjongczang 2018 - ceremonia otwarcia

Koreańska telewizja YTN Star i gazeta "Korea Joongang Daily" ujawniły nazwiska dwóch gwiazd, które występują w piątek 9 lutego na ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich Pjongczang 2018. Jak donoszą lokalne media, na stadionie w Pjongczang mają zaśpiewać na pewno Hyun Woo, lider koreańskiego zespołu rockowego Guckkasten oraz Ahn Ji - młoda piosenkarka z żeńskiego duetu Bolbbalgan4, wykonującego K-Pop.

Flagę Polski poniesie Zbigniew Bródka, broniący w Pjongczang tytułu mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim. Początek transmisji na żywo z ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich o godz. 12:00 polskiego czasu w TVP1. Stream online za darmo dostępny na stronie sport.tvp.pl i na platformie platformie Eurosport Player.