Niestety każda z nas zmaga się z niedoskonałościami cery, które potrafią odebrać pewność siebie. Warto jednak pamiętać, że tam gdzie zawodzi uroda, zawsze można liczyć na... kosmetyki. W przypadku niedoskonałości cery najlepszym sojusznikiem jest podkład kryjący.

Stereotypem jest, że za pomocą podkładu kryjącego uzyskuje się na twarzy efekt "szpachli". Nakładając ten kosmetyk, można ukryć wszelkie niedoskonałości z zachowaniem naturalnego wyglądu. Tajemnica sukcesu tkwi we właściwie dobranym podkładzie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając podkład kryjący?

Niemal każdy producent kosmetyków ma w swoim asortymencie podkłady kryjące, które – zgodnie z obietnicami – zapewniają 100% krycie. To jednak nie wystarczy, ponieważ istnieje wiele ważnych kryteriów, którymi należy się kierować, by wybrać podkład idealny.

l Skład

Wybierając podkład kryjący, zwróć uwagę na składniki. Zamiast ciągnącej się w nieskończoność listy składników, wybierz produkty charakteryzujące się recepturą opartą naturalne minerały. Mika, tlenek cynku, tlenek żelaza i dwutlenek tytanu – to wystarczające składniki, które zapewniają krycie na wysokim poziomie, a jednocześnie nie zatykają porów i chronią przed niekorzystnym działaniem promieniowania słonecznego.

Dobry mineralny podkład kryjący doskonale poradzi sobie zarówno z idealnym ukryciem niedoskonałości, a także zniweluje największe grzechy "standardowych" podkładów kryjących: obciążenie cery oraz zatykanie porów.

l Odcień

Nie ma nic gorszego jak zbyt ciemny podkład kryjący, który – nałożony na twarz – już z daleka odznacza się od reszty. Sekretem ładnego wyglądu jest ukrycie niedoskonałości podkładem w odpowiednio dobranym odcieniu. Dlatego należy zwrócić uwagę na te marki kosmetyków, które w swoim asortymencie posiadają bogatą paletę odcieni. Każda kobieta ma inny typ urody – zimny lub ciepły, z ciemniejszą lub jaśniejszą cerą, dobrze jest więc móc wybierać spośród wielu odmian kolorystycznych.

Wybierając odcień podkładu kryjącego, nie należy sprawdzać go na nadgarstku ani na wierzchu dłoni. W tych miejscach skóra ma inny kolor niż twarz, dlatego bardzo łatwo o makijażową wpadkę. Chcąc dobrać idealny odcień, należy podkład testować na skórze twarzy – najlepiej w dolnej linii żuchwy.

Warto także pamiętać, że lepiej wybrać nieco jaśniejszy odcień niż ciemniejszy. Dlaczego? Nałożony na cerę podkład po jakimś czasie utlenia się, a więc ciemnieje.

Podkład kryjący – drogeryjny czy luksusowy?

Zamierzając kupić podkład kryjący, można wybierać pośród kosmetyków marek drogeryjnych oraz luksusowych. Z uwagi na duże różnice cenowe między nimi, wiele kobiet zastanawia się nad wyższością podkładów luksusowych nad drogeryjnymi. Czy warto wydawać nawet kilka razy więcej, by korzystać z kosmetyków "z wyższej półki"? Czy luksusowe podkłady są naprawdę lepsze czy w dużej mierze w cenie zawarta jest renoma marki?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każda kobieta ma inne oczekiwania i inne potrzeby. Warto jednak mieć świadomość, że kilkakrotnie wyższa cena luksusowych podkładów kryjących nie jest podyktowana wyłącznie marką. Kobiety, które kiedykolwiek miały do czynienia z takimi kosmetykami są zdania, że różnicę widać zarówno podczas samej aplikacji, w precyzji krycia i trwałości. Chcąc więc uzyskać efekt nieskazitelnej cery, warto dokonać kosmetycznej inwestycji w podkład kryjący z wyższej półki – szczególnie, że kody rabatowe dostępne w serwisie AleRabat.com pozwalają dokonać zakupów z dużą zniżką, nawet 50%. Dzięki promocjom, można na własnej skórze (i to dosłownie!) przekonać się o jakości podkładów sygnowanych luksusowymi markami.

Krycie bez efektu maski, czyli sztuka aplikacji podkładu

Nawet najlepszy podkład kryjący nie zagwarantuje naturalnego efektu, jeśli zostanie źle zaaplikowany. Przede wszystkim należy pamiętać, by kosmetyk nakładać z umiarem. W tym przypadku mniej znaczy więcej – jeśli od razu nałożysz grubą warstwę, uzyskasz niechciany efekt "szpachli".

Ponadto pamiętaj, by zaopatrzyć się w dobrej jakości pędzel do podkładu lub gąbeczkę (do aplikacji na mokro). Dzięki tym akcesoriom podkład znacznie lepiej wtopi się w skórę i dłużej utrzyma się na twarzy. Jeżeli zmagasz się z bardziej widocznymi niedoskonałościami, przed nałożeniem podkładu kryjącego, zaaplikuj w newralgiczne miejsca korektor.