Pojęcie luksusu stale ulega zmianie. Zwłaszcza w rozwijającej się w zawrotnym tempie branży turystycznej. Tam już dawno przestały liczyć się wyłącznie wyjazdy w odległe i egotyczne miejsca i bogato wyposażone wnętrza naszpikowane najnowszymi zdobyczami technologicznymi. Obecnie na topie jest coś zupełnie innego. Nie jest tajemnicą, że najbardziej ceni się teraz odkrywanie mało znanych, niemal nietkniętych ludzką ręką rejonów świata, które dostępne są tylko dla nielicznych, przede wszystkim gwiazd i największych VIP-ów. Tak jest chociażby w przypadku wciąż mało odkrytych afrykańskich klejnotów - Zambii i Zimbabwe. Wodospady Wiktorii czy Wzgórza Matopo, które zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, to absolutnie obowiązkowy punkt na liście marzeń większości zapalonych podróżników.

Odkrywanie najpiękniejszych, a zarazem wciąż dziewiczych zakątków globu to jednak nie wszystko, co pociąga nas obecnie w podróżowaniu. Nie oszukujmy się - w czasach, gdy wyznacznikiem statusu dla wielu z nas stało się to, co możemy zobaczyć oraz same pokazać w mediach społecznościowych, zaczęłyśmy też marzyć o bajkowych podróżach w stylu najpopularniejszych gwiazd mediów i show-biznesu. To właśnie one wyznaczają zupełnie nowe trendy zasypując Instagram niemalże bajkowymi ujęciami z każdego zakątka globu.

A co byście powiedziały na kobiecą wyprawę, która przerasta wyjazdy największych gwiazd i influencerek o kilka poziomów? Znalazłyśmy coś w sam raz dla was!

Podróże marzeń tylko dla kobiet - Zimbabwe i Zambia

Wyprawy tylko dla kobiet w stylu dla najbardziej wymagających globtroterek to specjalność biura luksusowych podróży CARTER®. To nie są zwykłe wycieczki. Podróże z Carter to pełne doświadczenie, które kształtuje myślenie i realnie zmienia życie. Jak to możliwe? Nie chodzi tu bowiem wyłącznie o luksus w postaci takich atrakcji, jak prywatny rejs o zachodzie słońca na rzece Zambezi, tropienie nosorożców w Parku Matopo, sundown koktajl, popołudniowa herbatka w pięciogwiazdkowym hotelu Anantara Royal Livingstone w Zambii czy zapierający dech w piersiach lot helikopterem nad jednym z największych cudów naszej planety, czyli malowniczymi Wodospadami Wiktorii (to tylko kilka z obowiązkowych punktów programu wyprawy w stylu kobiecej Indiana Jones w Zimbabwe i Zambii).

Organizatorzy wycieczek z biura luksusowych podróży CARTER® przykładają bowiem ogromną wagę także na niezwykle ważne obecnie etyczne aspekty turystyki. Mowa tu chociażby o wspomaganiu lokalnych społeczności w Afryce czy też wizycie w osadach najbiedniejszych kobiet. Z takiej wyprawy wraca się nie tylko wypoczętym i zrelaksowanym, ale także z bagażem zupełnie nowych perspektyw na wiele codziennych i globalnych spraw, nad którymi wcześniej nie było okazji się głębiej zastanowić. Znalezienie wewnętrznego spokoju, spełnienia i wdzięczności to w końcu bezcenne pamiątki z podróży, które zostają z nami o wiele dłużej niż złocista opalenizna.

Miłośniczki luksusu z pewnością zainteresuje także fakt, że organizatorzy tej afrykańskiej wyprawy zapewniają wyżywienia all inclusive, komfortowe, prywatne transfery pomiędzy kolejnymi lokacjami, a nawet noclegi na terenie prywatnych rezerwatów przyrody, które nie są na co dzień dostępne dla zwykłych śmiertelników. A to wszystko pod opieką polskojęzycznego pilota wycieczki.

Powracając do tematu mediów społecznościowych... Marzysz o selfie życia na Instagrama i Facebooka, którego zazdrościć ci będzie każda koleżanka? Chyba każdy się zgodzi, że zdjęcie z kąpieli w gigantycznej wannie, która jednocześnie pełni funkcję wodopoju dla setek słoni z Parku Narodowego Hwange z pewnością spełniłoby taką funkcję.

Niezapomniana, ale przede wszystkim także bezpieczna, przygoda w sercu Czarnego Lądu, podczas której razem z małą grupą kobiet będziesz mieć okazję odetchnąć od szarej rzeczywistości, zaczerpnąć energii i zupełnie inaczej spojrzeć na otaczający nas świat, to coś, czym agencja Carter specjalizuje się od lat.

Za dnia stanąć oko w oko z lwem, a wieczorem zrelaksować się w luksusowych warunkach pod atramentowym niebem? To się dzieje naprawdę i co lepsze - możesz być częścią tego niesamowitego doświadczenia. Wystarczy zaplanować urlop, zorganizować mężowi pomoc do opieki nad dziećmi i  już w pierwszej połowie 2020 roku ruszać na wyprawę ze snów. Wszystkie szczegóły do sprawdzenia już teraz na stronie internetowej biura CARTER®.