Rozpoczynamy nasz nowy cykl "Podróże w stylu Gwiazd"! Co tydzień będziemy prezentować Wam inny, ciekawy kierunek wakacyjnych wyjazdów, który szczególnie upodobały sobie gwiazdy.

Chorwacji, kolejnego polecanego przez nas kierunku, nie musimy chyba przedstawiać. Ten liczący nieco ponad 4 miliony mieszkańców kraj odwiedza co roku prawie 11 milionów turystów. Chorwacja od lat należy też do ścisłej czołówki najpopularniejszych destynacji wakacyjnych Polaków.

Nie ma się czemu dziwić, nad Adriatykiem sezon trwa od kwietnia do października, a kraj oferuje niezliczoną ilość atrakcji, które zapewnią rozrywkę każdemu. Niezależnie od naszych wymagań - w Chorwacji możemy polenić się na plaży, spróbować sportów wodnych, pozwiedzać pełne zabytków urokliwe miasteczka czy spróbować wyjątkowej, tradycyjnej kuchni regionalnej.

Perłą w chorwackiej koronie jest oczywiście Dalmacja, historyczna kraina na wybrzeży Adriatyku, w której skład wchodzi ponad 1000 wysp i wysepek. Równie dużą popularnością cieszy się też półwysep Istria, niemal w całości leżący w granicach kraju. Stąd łatwo dostać się do sąsiedniej Słowenii czy do włoskiego Triestu.

Trzy najpopularniejsze chorwackie miasta turystyczne - Pula, Split i Dubrownik - to czarujące miejsca, pełne zabytków i urokliwych knajpek, w których skosztować trzeba chorwackiego alkoholu - przypominającej nieco brandy rakii. Miasta te, choć sporo ucierpiały w czasie wojny na Bałkanach na początku lat 90., szybko zostały odbudowane i teraz co roku przyciągają miliony turystów.

Szczególnie popularne są ostatnio wycieczki śladem ekipy kultowego serialu "Gra o Tron". To właśnie Dubrownik zagrał w serialu King's Landing, najważniejsze miasto sagi.

Wspaniałe plaże, doskonała kuchnia i świetna pogoda sprawiły, że Chorwacja jest popularnym kierunkiem podróży nie tylko zwykłych turystów, ale również gwiazd. Pośród polskich celebrytów, którzy wybrali wakacje nad Adriatykiem, znalazły się m.in. Marina Łuczenko, modelka Monika "Jac"Jagaciak, Iwona Węgrowska (która szczególnie wpadła w oko chorwackim paparazzim!), a nawet Marta Kaczyńska i Marcin Dubieniecki, którzy właśnie w Chorwacji próbowali pracować nad małżeńskim kryzysem. Chorwackie plaże przyciągają też największe gwiazdy światowego show-biznesu i finansjery. W Splicie regularnie imprezuje Paris Hilton, miasto odwiedzały też siostry Kardashian czy Jennifer Lopez. W luksusowych jacht klubach Chorwacji można zobaczyć też największe i najbardziej ekstrawaganckie prywatne łodzie - w Dubrowniku często cumuje chociażby ogromny jacht miliardera Romana Abramowicza.

Chorwacja od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych i wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nic nie zagrozi jej pozycji!