Rozpoczynamy nasz nowy cykl "Podróże w stylu Gwiazd"! Co tydzień będziemy prezentować Wam inny, ciekawy kierunek wakacyjnych wyjazdów, który szczególnie upodobały sobie gwiazdy.

Zaczynamy od może nieco mało oryginalnej, ale szalenie popularnej wśród Polaków destynacji - Teneryfy!

Ta największa z należącego do Hiszpanii archipelagu Wysp Kanaryjskich wyspa od lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych naszych rodaków. I nic dziwnego, bo na Teneryfie nie można się nudzić - choć, jak to na wakacjach, jest to oczywiście dozwolone!

Jednym z powodów, dla których wyspa cieszy się u nas aż taką popularnością, jest z pewnością fakt, że lato trwa tam cały rok, okrągłe 12 miesięcy! Dzięki temu, niezależnie od pory roku i aury w Polsce, na Teneryfie możemy cieszyć się słońcem i doskonałą pogodą, sprzyjającą relaksowi.

Teneryfa charakteryzuje się wprawdzie skalistym nabrzeżem, szczególnie w swojej północnej części. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tu piaszczystych plaż w najróżniejszych kolorach - są plaże czarne, siwe, czerwone, jasno i ciemno żółte, a także bardzo jasne, na których piasek wydaje się niemal biały.

Wakacje na Teneryfie sprzyjają odpoczynkowi - niezależnie od tego, czy wolimy leżeć na plaży, czy może preferujemy bardziej aktywny wypoczynek. Od pewnego czasu na wyspę, która niegdyś słynęła głównie z rodzinnych wyjazdów, przyjeżdżają młodzi ludzie, skuszeni doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, jak windsurfing czy kiteboarding.

Teneryfa to jednak nie tylko morze i plaża. Choć wyspa nie jest duża (jej powierzchnia to nieco ponad 2000 km2), to zamieszkuje ją prawie milion ludzi! Oprócz stolicy, uroczego miasta Santa Cruz, znajdziemy tam więc kilka innych urokliwych miasteczek, w tym jedno - La Laguna - wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejną rzeczą, wartą podkreślenia, jest niezwykła lokalna kuchnia. Na Wyspach Kanaryjskich z biegiem czasu i pod wpływem kolejnych spotkań kultur, do jakich dochodziło na tym archipelagu, oryginalna kuchnia tubylcza uległa przemianie i jest niepowtarzalnym miksem kuchni europejskiej, afrykańskiej i lokalnej. Potrawy, wykorzystujące naturalne składniki z rozsianych po wyspach pól i z morza, są zawsze mocno przyprawione i mają zdecydowany smak.

Nic więc dziwnego, że Teneryfa i archipelag Wysp Kanaryjskich od lat są jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. W wyspie zakochała się nawet sama Doda, która spędziła tu przed rokiem pierwsze wspólne wakacje ze swoim narzeczonym, Emilem Haidarem. Niedawno gwiazda i jej partner, który ma na Teneryfie dom, wrócili tam, by nakręcić jej nowy teledysk, a plotki głoszą, że być może rajskie widoki wyspy będą stanowić tło dla ceremonii ślubnej pary!

ZOBACZ NAJLEPSZE OFERTY WYJAZDÓW NA TENERYFĘ! »