2020 był bez wątpienia najdziwniejszym, a zarazem najtrudniejszym rokiem w XXI wieku. Już jego początek nie zwiastował niczego dobrego. W styczniu wszyscy z niepokojem spoglądali na Antypody, gdzie największe od lat pożary pustoszyły Australię. Żywioł strawił ponad milion zwierząt oraz tysiące gospodarstw domowych. 

Niestety z każdym dniem było coraz gorzej... Kiedy wszyscy myśleli, że nic gorszego wydarzyć się już nie może, cały świat zaatakowała epidemia COVID-19. Niemal z dnia na dzień zostaliśmy zamknięci w domach i wszystko, co do tej pory robiliśmy w świecie realnym, przeniosło się do wirtualnej rzeczywistości. 

Co wydarzyło się w 2020 roku?

Odrobinę radości w tych trudnych dla wszystkich chwilach dała Iga Świątek. 19-letnia tenisistka w październiku wygrała rozgrywany na kortach imienia Rolanda Garrosa wielkoszlemowy turniej French Open, stając się tym samym pierwszą zawodniczką z Polski, która triumfowała w zawodach tej rangi w grze pojedynczej. W siedmiu pojedynkach obecna 17. rakieta świata nie straciła nawet seta.

Co jeszcze wydarzyło się w 2020? Zajrzyjcie do naszej galerii już teraz!