Pogrzeb Aliny Janowskiej 20.11.2017 rozpoczął się od w południe od mszy żałobnej w kościele św. Stanisława Kostki przy ul. Hozjusza 2 w Warszawie. W ostatniej drodze towarzyszyły jej tłumy, w tym bliscy i znajomi gwiazdy. W pierwszych rzędach w świątyni zasiadła rodzina aktorki: mąż Wojciech Zabłocki, syn Michał Zabłocki, oraz córki Agata Borecka i Katarzyna Domańska. Alina Janowska została pośmiertnie odznaczona odznaką honorową za zasługi na rzecz ochrony praw dziecka. Jej córka, w trakcie przemowy przypomniała, że aktorka m.in. założyła na Żoliborzu ośrodek dla dzieci o nazwie "Gniazdo". Pożegnanie artystki na cmentarzu odbyło się o godz. 14. Jako uczestniczka powstania warszawskiego i żołnierz Armii Krajowej została pochowana z wojskowymi honorami.

ZOBACZ: JANUSZ WÓJCIK nie żyje. Zmarł były piłkarz, trener i polityk

Alina Janowska spoczęła na Powązkach Wojskowych

Alina Janowska zmarła 13 listopada 2017 roku w wieku 94 lat. Na swoim koncie miała ponad 40 ról filmowych i serialowych. Widzowie zapamiętają ją m.in. z kreacji w takich kultowych produkcjach jak "Rozmowy kontrolowane", "Złotopolscy", "Podróż za jeden uśmiech", "Wojna domowa" i "Lalka".

Na pogrzeb aktorki przyszli m.in.: Emilia Krakowska, Andrzej Rosiewicz, Ryszard Makowski, Czesław Mozil, Władysław Grzywna, Olgierd Łukasiewicz i Piotr Gliński.

Zdjęcia z mszy żałobnej i pogrzebu Aliny Janowskiej na Powązkach możecie obejrzeć już teraz w naszej GALERII.