Nie żyje Bernard Ładysz. Urodzony i wychowany w Wilnie polski śpiewak operowy, aktor i żołnierz zmarł 25 lipca 2020 roku przeżywszy 98 lat. Uroczystości pogrzebowe artysty rozpoczęły się w środę 5 sierpnia o godz. 10 nabożeństwem żałobnym w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej w Warszawie. Rodzina, bliscy oraz osoby ze świata kultury, nauki i polityki następnie odprowadzili zmarłego na Cmentarz Wojskowy na warszawskich Powązkach.

Pogrzeb Bernarda Ładysza na Powązkach

W ostatniej drodze Bernardowi Ładyszowi towarzyszyli m.in. były minister kultury Waldemar Dąbrowski, aktor i reżyser teatralny Krzysztof Szuster, historyczka Magdalena Gawin oraz dziennikarz i krytyk muzyczny Tadeusz Deszkiewicz.

Trumna z ciałem zmarłego śpiewaka została złożona do grobu w Alei Zasłużonych.

Specjalny list na uroczystości pogrzebowe Bernarda Ładysza napisał prezydent Andrzej Duda.

Z głębokim smutkiem i poczuciem straty żegnamy dziś śp. Pana Bernarda Ładysza – jednego z najwybitniejszych polskich śpiewaków wszech czasów, wspaniałego patriotę, dobrego i pogodnego człowieka. Żegnamy artystę, którego dorobek przez dziesięciolecia budził podziw melomanów na całym świecie i ukształtował pokolenia młodych adeptów sztuki wokalnej. Zawsze znakomicie przygotowany do roli, pełen wewnętrznego autentyzmu, pozostaje wzorem profesjonalisty, który swój niezaprzeczalny talent łączył z wielką miłością do muzyki. W 2019 roku miałem zaszczyt odznaczyć Bernarda Ładysza Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości, honorując Jego niepodważalne zasługi dla polskiej kultury - czytamy na oficjalnej stronie internetowej prezydenta RP.

Zdjęcia z pogrzebu Bernarda Ładysza znajdziecie w naszej GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Naya Rivera - odbył się pogrzeb gwiazdy "Glee". Ujawniono także akt zgonu aktorki