Pogrzeb Emila Karewicza odbył się na warszawskich Powązkach i miał charakter państwowy. Chociaż aktor zmarł 18 marca 2020 roku, uroczystości pogrzebowe były przekładane z uwagi na panującą pandemię koronawirusa. W czasie kiedy odszedł, w pogrzebie mogło uczestniczyć jedynie pięć osób. Emil Karewicz spoczął w Alei Zasłużonych, a nagrobek ma maskę jego twarzy wykonaną za jego życia na potrzeby Muzeum Hansa Klossa w Katowicach. Podczas uroczystości pogrzebowych zaśpiewał zespół Śląsk, a trumnę wyprowadzono w asyście Pocztu Sztandarowego Wojska Polskiego. Przemawiali m.in. syn Karewicza Krzysztof, Teresa Lipowska czy wiceminister kultury Jarosław Sellin. 

Pogrzeb Emila Karewicza [zdjęcia]

Emil Karewicz zmarł w wieku 97 lat, a o jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich za pośrednictwem mediów społecznościowych. - Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiejszej nocy, w wieku 97 lat, zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, Ambasador Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, Emil Karewicz. Był znany przede wszystkim z roli Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie", ale dużą popularność przyniosły mu także role w takich klasykach jak: "Miś", "Kanał" oraz "Krzyżacy".

Emil Karewicz prywatnie był żonaty z Teresą Karewicz, która zmarła 29 kwietnia 2012 roku. Para miała dwoje dzieci - syna Krzysztofa i córkę Małgorzatę.

Zdjęcia Emila Karewicza obejrzycie w naszej galerii.