George Michael zmarł w grudniu 2016 roku. Artysta miał 53 lata. Początkowo media nie informowały o przyczynie zgonu artysty. Zaledwie kilka dni później menedżer artysty wyjawił prasie, że przyczyną śmierci najprawdopodobniej była niewydolność mięśnia sercowego. Pełen raport toksykologiczny został udostępniony wówczas tylko rodzinie. Teraz, gdy wreszcie ciało George’a Michaela zostało wydane, możliwe jest jego pochowanie.

Na pogrzeb George’a Michaela chcieli się wybrać fani artysty. Podobno uroczystość miała się odbyć w ubiegły weekend, ale rodzina stara się zachować wszelkie szczegóły uroczystości w tajemnicy. Najbliżsi muzyka chcą uczcić pamięć o zmarłym członku rodziny we własnym gronie.

Jak informują brytyjskie media, specjalnie dla fanów George’a Michaela mają się odbyć aż dwie uroczystości – jedna dla rodziny i przyjaciół, a druga dla fanów. Podobno ciało George’a Michaela ma zostać spalone, a kolejno pochowane w obrządku greckokatolickim. Jak podaje zagraniczna prasa, na jednej z uroczystości pogrzebowych ma wystąpić Elton John.

Mówi się, że na pogrzebie George’a Michaela nie pojawi się jego ostatni partner, Fadi Fawaz. Podobno jego obecność nie byłaby dobrze widziana przez rodzinę artysty. George Michael ma zostać pochowany w grobie, w którym od 20 lat spoczywa jego zmarła na nowotwór mama, Lesley.

Dziś w mediach pojawiają się kolejne informacje na temat uroczystości pogrzebowych. Podobno pogrzeb Georgre’a Michaela ma się odbyć w przyszłym tygodniu na Highgate Cementery w Londynie. Pogrzeb ma być bardzo skromny, a uczestniczyć w nim będzie jedynie rodzina i najbliżsi. Więcej szczegółów podaje The Sun.

Kaplica, w której odbędą się uroczystości ma jedynie 30 miejsc siedzących więc, oprócz rodziny być może będzie jeszcze kilka osób. Informacje dotyczące pogrzebu są strzeżone tajemnicą. Chodzi o to, by goście zaproszeni na uroczystość nie dzielili się informacjami z fanami piosenkarza – powiedział informator „The Sun”

Mówi się także, że podczas pogrzebu George’a Michaela przemowę wygłosi była gwiazda Spice Girls, Geri Halliwell. O kolejnych informacjach i szczegółach będziemy Was informować na bieżąco.