Irena Szewińskazmarła 28 czerwca w Warszawie. Na dziś, 5 lipca 2018 zaplanowano jej potrzeb. Uroczystość pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 13.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Po mszy świętej nastąpi złożenie do grobu sportsmanki na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Ceremonia na cmentarzu rozpocznie się o godz. 14.45. Poznaj szczegóły uroczystości pogrzebowych Ireny Szewińskiej.

Pogrzeb Ireny Szewińskiej - kto się pojawił?

Na pogrzebie Ireny Szewińskiej nie zabrakło czołowych postaci polskiego sportu, kultury oraz polityki. Na mszy świętej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie zjawili się m.in. mistrzowie olimpijscy Tomasz Majewski, Robert Korzeniowski, Czesław Lang, Andrzej Supron i Władysław Kozakiewicz. Poza nimi na ceremonii zjawili się także dziennikarka Monika Olejnik z partnerem Tomaszem Ziółkowskim oraz prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhasuer-Dudą. Zdjęcia z ceremonii pogrzebowej Ireny Szewińskiej znajdziecie w naszej GALERII.

Irena Szewińska – choroba

Irena Szewińska już kilka lat temu zachorowała na nowotwór. W 2014 roku przeszła chemioterapię w warszawskim Instytucie Onkologii. Wiele wskazywało na to, że na dobre wróci do formy. Sama mówiła, że czuła się coraz lepiej. W szczególnie dobrzej formie była w 2016 roku. od tego czasu jej stan zaczął się jednak pogarszać. Lekkoatletka zmarła 28 czerwca 2018 około godziny 23.30 w Warszawie.

Irena Szewińska – kariera

Irena Szewińska zaczęła uprawiać lekkoatletykę w wieku 14 lat. Siedem razy stawała na podium podczas igrzysk olimpijskich, co czyni ją najbardziej utytułowaną lekkoatletką w dziejach polskiego sportu. Swój pierwszy medal olimpijski zdobyła w 1964 roku w Tokio w sztafecie 4 x 100 metrów. Swoja karierę zakończyła w 1980 roku, ale nie rozstawała się ze sportem. W latach 1980 -2009 była członkinią zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Od 1997 do 2009 roku pełniła tam nawet funkcję prezesa. Za swoje wybitne osiągnięcia w 2016 roku została odznaczona Orderem Orła Białego.