Pogrzeb Janusza Głowackiego na Powązkach w Warszawie przyciągnął tłumy, w tym wiele osobistości ze świata kultury, polityki, mediów i show-biznesu. Na skromnej ceremonii o świeckim charakterze, która zaczęła się o godz. 12 pojawił m.in. aktor Piotr Fronczewski, który podczas pogrzebu odczytał krótki fragment niedokończonej książki Janusza Głowackiego. Jak powiedział "Super Expressowi" przyjaciel dramaturga, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Waldemar Dąbrowski, po pogrzebie odbędzie się także specjalna uroczystość w pięciogwiazdkowym hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu. Uroczystości pogrzebowe poprzedziła msza święta w intencji Janusza Głowackiego, która została odprawiona w niedzielę, 10.09.2017 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.

Na pogrzebie Janusza Głowackiego 11.09.2017 poza najbliższą rodziną i przyjaciółmi pojawili się m.in.: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Grażyna Torbicka, Monika Olejnik, Hanna Bakuła, Grażyna Szapołowska, Krzysztof Materna, Bogdan Zdrojewski, Dorota Stalińska, Maja Komorowska, Waldemar Dąbrowski, Kazimierz Kutz, Krzysztof Zanussi, Andrzej Seweryn, Mikołaj Lizut, Adam Michnik, Jerzy Gruza, Paweł Pawlikowski, Małgorzata Bela i Krystyna Kofta.

- Bristol to było miejsce jego spotkań, on tam pisał książki, był bohaterem wielu wydarzeń, esejów i powieści - zdradził Waldemar Dąbrowski.

ZOBACZ: JANUSZ GŁOWACKI nie żyje. Dramaturg, prozaik i scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Na co?

Ostatnie pożegnanie Janusza Głowackiego

Janusz Głowacki zmarł 19 sierpnia 2017 podczas pobytu w Egipcie, o czym jako pierwsza poinformowała jego żona Olena Leonenko-Głowacka. Wybitny dramaturg, prozaik, scenarzysta i felietonista jako jeden z nielicznych Polaków odniósł w swojej dziedzinie duże sukcesy także poza granicami naszego kraju. Jego sztuka "Antygona w Nowy Jorku" była wystawiana na scenach teatralnych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Janusz Głowacki był także wykładowcą na prestiżowych amerykańskich uczelniach jak nowojorski Uniwersytet Columbia. Artysta odszedł w wieku 78 lat.

Zdjęcia z pogrzebu Janusza Głowackiego na Powązkach znajdziecie już teraz w naszej GALERII.

SPRAWDŹ TEŻ: POGRZEB GRZEGORZA MIECUGOWA - wzruszająca przemowa syna dziennikarza