5 kwietnia 2021 zmarł nagle Krzysztof Krawczyk. O śmierci wybitnego muzyka poinformował jego manager, Andrzej Kosmala, a smutną wiadomość potwierdziła żona, Ewa Krawczyk. Już wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę, 10 kwietnia 2021. Uroczysta msza pogrzebowa zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi i będzie miała charakter państwowy. Artysta zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią - w miejscowości, w której od wielu lat mieszkał wraz z ukochaną żoną.

Msza święta pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka odbędzie się w sobotę 10 kwietnia o godz. 12 w archikatedrze w Łodzi. Tego samego dnia o godz. 15 zaplanowano pogrzeb artysty na cmentarzu w Grotnikach. Uroczystość będzie miała charakter państwowy - przekazał Polskiej Agencji Prasowej ojciec Bernard Briks.

Ojciec Bernard Briks dodał, że nie wie jeszcze, jaki przebieg będzie miała uroczystość. Wiadomo jedynie, że z powodu pandemii wstęp na nabożeństwo i sam pogrzeb może być ograniczony.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Krawczyk w ostatnim wspólnym wywiadzie z żoną: "Nigdy bym Ewy nie skrzywdził. Wolałbym nie żyć" [TYLKO U NAS]

Krzysztof Krawczyk nie żyje 

Krzysztof Krawczyk 23 marca 2021 trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Wkrótce stan zdrowia artysty poprawił się i w sobotę, 3 kwietnia opuścił szpital. Muzyk zamieściła nawet  wpis, w którym poinformował fanów, że wrócił do domu i cieszy się, że będzie mógł spędzić święta z żoną:

Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają dwa promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! - napisał Krzysztof Krawczyk.

Późnym wieczorem zaprosił jeszcze do obejrzenia swojego recitalu:

Kochani! Zapraszam o 23:45 do TVP 2 na mój recital w Sopocie z 1994 roku. Na ten występ namówiony przez Ninę Terentiew przyleciałem po 4 latach pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ten koncert spowodował, że zdecydowałem się na powrót do kraju już na stałe. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Obejrzycie zrestaurowany cyfrowo recital z tamtych lat! Piękne wspomnienia! I jak tu zasnąć?

Niestety, już w niedzielę, 4 kwietnia artysta zasłabł i trafił do łódzkiego szpitala, a dzień później zmarł. Ewa Krawczyk zaprzeczyła, że Krzysztof Krawczyk zmarł na COVID-19.

PRZECZYTAJ: Gwiazdy żegnają Krzysztofa Krawczyka. Wzruszające słowa Borysewicza, Sierockiego, Pazury, Piasecznego i innych