Pogrzeb zmarłego 5 kwietnia wokalisty zaplanowano na najbliższą sobotę. Uroczystości pożegnalne rozpoczną się o godz. 12:00 w łódzkiej archikatedrze, następnie trumna z ciałem legendy polskiej muzyki zostanie złożona na cmentarzu w Grotnikach, czyli w miejscowości, w której mieszkał. 

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Rodzina spełni ostatnią wolę artysty

Andrzej Kosmala, menadżer muzyka, a także jego bliski przyjaciel, w rozmowie z "Super Expressem" zdradził, że piosenkarz chciał być pochowany z dwoma przedmiotami, które towarzyszyły mu przez całe zawodowe życie.

Włożymy mu do trumny mikrofon, ten, do którego przez 26 lat śpiewał w studiu muzycznym K&K Studio, a także czarne okulary, w których występował na scenie - wyznał na łamach tabloidu. Dodał również, że Krawczyk prosił, by na jego pogrzebie zagrała orkiestra dęta. To życzenie także zostanie spełnione.

Krzysztof Krawczyk odszedł od nas w Poniedziałek Wielkanocny. Twórca takich przebojów, jak  "Mój przyjacielu", "Znamy się tylko z widzenia", "Parostatek", "Byle było tak", czy "Pamiętam ciebie z tamtych lat" miał 74 lata. 

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Krawczyk w ostatnim wspólnym wywiadzie z żoną: "Nigdy bym Ewy nie skrzywdził. Wolałbym nie żyć" [TYLKO U NAS]