Pałac Buckingham podał datę i szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Pożegnanie męża brytyjskiej królowej Elżbiety II odbędzie się w przyszłą sobotę, 17 kwietnia. Uroczystości, zgodnie z ostatnią wolą Jej Wysokości, będą miały charakter wojskowy, a nie państwowy.

Ostatnia droga księcia Filipa

Ze względu na sytuację epidemiczną w ceremonii będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 30 osób. Swój udział w niej potwierdził już m.in. książę Harry, zabraknie natomiast Meghan Markle, która oczekuje narodzin drugiego dziecka i za radą lekarzy nie przyleci z USA. Uroczystości żałobne, które w całości odbędą się na terenie zamku Windsor, zaplanowano na godz. 15:00.

Przypomnijmy, że o śmierci księcia Filipa poinformował w piątek Pałac Buckingham. Jak podano, małżonek królowej Elżbiety II zmarł nad ranem w otoczeniu rodziny.

Z głębokim żalem Jej Królewska Wysokość ogłasza śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości księcia Filipa, księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano w zamku Windsor. Rodzina królewska łączy się z ludźmi na całym świecie, opłakując jego stratę. Dalsze ogłoszenia zostaną wydane w odpowiednim czasie - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

10 czerwca 2021 roku książę Edynburga obchodziłby setne urodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Książę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat