Pogrzeb Leszka Millera Juniora odbył się 1 września 2018 roku w Żyrardowie. Urna z jego prochami spoczęła w rodzinnym grobowcu na Cmentarzu Parafialnym. Na pogrzebie zjawił się były premier, Leszek Miller wraz z żoną Aleksandrą oraz córka zmarłego Leszka Millera Juniora, Monika Miller. Na pogrzebie obecni byli też premierzy Waldemar Pawlak, Jan Krzysztof Bielecki i politycy lewicy: Włodzimierz Czarzasty, Krzysztof Gawkowski. Podczas żałobnych uroczystości Leszek Miller wygłosił wzruszające przemówienie, wspominając syna. Jego treść przeczytacie poniżej.

Pogrzeb syna Leszka Millera

" – 35 lat temu stałem tu z małym chłopcem. Przy tym grobie, gdzie grzebaliśmy babcię mojego syna, a moją mamę Annę. I wtedy mój syn przez łzy mówił: "babciu, dlaczego umarłaś?". Dziś nasz syn u boku swojej babci przejdzie do wieczności, a ja z żoną pytamy: "dlaczego umarłeś?" To pytanie będzie nas dręczyć przez całe nasze życie. Towarzyszyć nam będzie jeszcze ponura moc słowa "nigdy". Już nigdy nie usłyszymy z ust naszego syna pogodnego 'cześć mama, cześć tata, co słychać?'' - mówił o synu Leszek Miller.

Zdjęcia z pogrzebu Leszka Millera Juniora obejrzycie w >>GALERII<<

Po pogrzebie Leszka Millera Juniora, były premier opublikował równie wzruszający post na Twitterze, do którego dołączył zdjęcia syna:

"Żyjemy obok śmierci, każdego dnia obrzuca nas swoim spojrzeniem, czasami wręcz czujemy jej lodowaty powiew, ale gdy umiera ktoś, kogo kochamy śmierć zabiera także cząstkę każdego z nas. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli dziś udział w pożegnaniu naszego Syna Leszka".

Leszek Miller Junior zajmował się głównie działalnością biznesową. Działał w branży taksówkarskiej, ubezpieczeniowej oraz w funduszach inwestycyjnych. O śmierci ojca Monika Miller poinformowała na Instagramie. Mężczyzna zmarł w niedzielę rano. Na początku nie podawano przyczyn jego zgonu. Media zaczęły spekulować, że powodem śmieci syna byłego premiera RP mogło być samobójstwo. Teoria ta znalazła potwierdzanie w oświadczeniu, które wydała warszawska prokuratura. Leszek Miller Junior zmarł w wieku 48 lat.