Piotr Machalica nie żyje. Wybitny aktor w niedzielę 13 grudnia w ciężkim stanie trafił do szpitala MSWiA w Warszawie. Został podłączony do respiratora i pozostawał w stanie śpiączki farmakologicznej, a lekarze walczyli o jego życie. Jak udało ustalić się mediom, przed śmiercią u Machalicy stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jego odejście poruszyło zarówno widzów, jak i środowisko aktorskie, które do dziś wspomina go we wzruszających wpisach w mediach społecznościowych. 

Pogrzeb Piotra Machalicy: szczegóły

Pogrzeb Piotra Machalicy odbędzie się w sobotę 19 grudnia. Jak poinformowali bliscy aktora na Facebooku, dzień wcześniej żałobnicy będą mogli wziąć udział we mszy żałobnej o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnych w Warszawie. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa wprowadzono limit osób dopuszczonych do uczestnictwa w uroczystościach pogrzebowych, który wynosi 40 osób - reszta osób będzie mogła przebywać poza murami kościoła. 

Następnie urna zostanie przewieziona do Częstochowy, gdzie 19 grudnia Piotr Machalica zostanie pochowany w grobie rodzinnym. Rodzina aktora zwróciła się do żałobników z prośbą o nieprzynoszenie kwiatów i przekazywanie datków na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

ZOBACZ: PIOTR MACHALICA nie żyje. Tak mówił o poślubionej trzy miesiące przed śmiercią żonie Aleksandrze