14 grudnia, w wieku 65 lat, zmarł Piotr Machalica. Wybitny aktor teatralny i filmowy, a także wykonawca piosenki aktorskiej, odszedł w szpitalu MSWiA w Warszawie, do którego trafił w ciężkim stanie. Niestety, pomimo podłączenia pod respirator, lekarzom nie udało się uratować artysty.

CZYTAJ TEŻ: Piotr Machalica nie żyje. Tabloid donosi, że aktor miał koronawirusa

Uroczystości pogrzebowe Piotra Machalicy rozpoczęły się w piątek po południu w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Na tabliczce nagrobnej znalazł się poruszający cytat z utworu Piotra Machalicy pt. "Obrazoburcza":

Lecz chociaż chmury płyną nisko
Pomiędzy grobem a kołyską
Żeby tak bardzo źle nie było
Trafia się MIŁOŚĆ

Gwiazdy na pogrzebie Piotra Machalicy

Na uroczystości pogrzebowej na Placu Teatralnym w Warszawie aktora pożegnali członkowie rodziny oraz duże grono znanych przyjaciół.

Wśród żałobników udało nam się wypatrzeć między innymi byłą partnerkę gwiazdora, Edytę Olszówkę, a także Krystynę JandęKatarzynę i Cezarego Żaków, Artura Żmijewskiego, Olgę Bołądź, Magdalenę LamparskąMateusza DamięckiegoOlgę Chajdas, Dorotę Stalińską, Artura Barcisia, Hannę ŚleszyńskąPiotra Polka i Olgierda Łukaszewicza.

Urna z prochami Piotra Machalicy zostanie przewieziona do Częstochowy, gdzie w sobotę 19 grudnia zostanie złożona w grobie rodzinnym na cmentarzu św. Rocha.

Zobacz zdjęcia z pogrzebu Piotra Machalicy w naszej GALERII.

CZYTAJ TEŻ: Piotr Machalica nie żyje. Tak mówił o poślubionej trzy miesiące przed śmiercią żonie Aleksandrze