Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka prawdopodobnie potrwa dwa dni. Najpierw, w czwartek, 29 sierpnia, odbyła się msza żałobna w intencji zmarłego. O godzinie 19:00 kościół w Konstancinie-Jeziornej zapełnił się członkami rodziny i przyjaciółmi Woźniaka-Staraka. Piotra pożegnali m.in. Anna Lewandowska, Edward Miszczak, Joanna Przetakiewicz i Rinke Rooyens, Alicja Bachleda-Curuś oraz Radosław i Małgorzata Majdanowie. Zaś w sobotę, 30 sierpnia, prawdopodobnie odbędzie się prywatna uroczystość, tylko dla najbliższych, w miejscowości Fuleda na Mazurach. To właśnie tam zginął Piotr Woźniak-Starak, ale Mazury to też miejsce, które producent szczególnie sobie ukochał. Dlatego rodzina Staraków podjęła decyzję o podwójnych uroczystościach pogrzebowych - w Warszawie, i w Fuledzie.

Msza żałobna za Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zginął tragicznie nocą, z 17 na 18 sierpnia, na jeziorze Kisajno koło Giżycka. O szczegółach ostatniego pożegnania 39-letniego mężczyzny poinformowała jego rodzina. Rodzice, Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak, wraz z ukochaną żoną Piotra, Agnieszką Woźniak-Starak, i jego rodzeństwem, opublikowali nekrolog ze szczegółami pochówku w najważniejszych dziennikach w Polsce. To właśnie z niego dowiedzieliśmy się, kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe filmowca. 

Msza za Piotra Woźniaka-Staraka została zorganizowano w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie. Najbliżsi Woźniaka-Staraka poprosili o nieskładanie kondolencji oraz o przekazanie - zamiast kwiatów - datków na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademii Samodzielności w Sierpcu lub na Fundację Pegasus, zajmującą się ratowaniem porzuconych i skrzywdzonych zwierząt. Z kolei w sobotę, 30 sierpnia, uroczystość będzie miała charakter zamknięty.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka: gwiazdy, biznesmeni, politycy, przedstawiciele środowiska filmowego

Pogrzeb tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka odbywa się równo tydzień po odnalezieniu i zidentyfikowaniu jego ciała.  Woźniak-Starak był znanym, szanowanym i nagradzanym producentem. Na mszy w Konstancinie-Jeziornej zjawili się członkowie rodziny oraz przyjaciele Piotra i Agnieszki Woźniak-Staraków, również ci z show-biznesu. Nie zabrakło m.in. Joanny Przetakiewicz i Rinke Rooyensa, Edwarda Miszczaka, Anny Lewandowskiej, Małgorzaty i Radosława Majdanów, Karoliny i Piotra Kraśków, Grażyny Torbickiej czy Dominiki Kulczyk. Zjawiło się także wielu aktorów, reżyserów i innych osób związanych ze światem filmu - w końcu Woźniak-Starak był znanym, szanowanym i nagradzanym producentem. Na ostatnim pożegnaniu Piotra zjawiła się także jego dziewczyna z lat młodzieńczych, Alicja Bachleda-Curuś.

Agnieszka Woźniak-Starak na pogrzebie męża

Agnieszka Woźniak-Starak w dniu pogrzebu Piotraopublikowała w "Gazecie Wyborczej" poruszający i bardzo osobisty nekrolog. Wieczorem, w otoczeniu rodziny i najbliższych przyjaciół, pojawiła się w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornej. To dla niej szczególnie trudny moment - ledwie dwa dni wcześniej przypadała jej 3. rocznica ślubu z Woźniakiem-Starakiem.

Całej rodzinie zmarłego, jak również jego przyjaciołom i wszystkim, dla których Piotr Woźniak-Starak był bliski, składamy najszczersze kondolencje.