Wiadomość o nagłej śmierci Roberta Brylewskiego była prawdziwym szokiem dla fanów zespołów zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael i Armia. Muzyk zmarł 3 czerwca 2018 w szpitalu przy ul. Szaserów w Warszawie. Przez kilka tygodni poprzedzających zgon był w śpiączce. Według nieoficjalnych wiadomości dziennika Fakt, znalazł się w niej po tym, jak został brutalnie napadnięty przez obcego mężczyznę. Mimo procesu, który czeka napastnika, rodzina podała już informacje dotyczące pochówku muzyka. Gdzie i kiedy się on odbędzie?

Pogrzeb Roberta Brylewskiego - gdzie i kiedy?

Robert Brylewskizostanie pochowany na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Ostatnie pożegnanie muzyka odbędzie się w piątek, 15 czerwca 2018 o godzinie 10:15. Uroczystości rozpoczną się w Domu Przedpogrzebowym na terenie cmentarza.

Rodzina Brylewskiego prosiła też o to, aby uszanować ich wolę i podczas pogrzebu nie składać im kondolencji oraz żeby w miejsce kwiatów, wesprzeć datkami Fundację Cor Infantis, która pomaga dzieciom z wadami serca.

Piątkowy pochówek Roberta Brylewskiego nie będzie jedyną ceremonią pogrzebową, która wydarzy się tego dnia na Powązkach Wojskowych w Warszawie. O 13:00 rozpocznie się tam msza żałobna za Barbarę Wachowicz. Pisarka polskiego losu spocznie w Alei Zasłużonych, nieopodal Szarych Szeregów.