Pogrzeb Wiktora Batera, wieloletniego korespondenta polskich mediów z Rosji, który zmarł 7 kwietnia w wieku 53 lat, odbędzie się dwa tygodnie po jego śmierci. Szczegółowe informacje na temat daty i miejsca uroczystości pogrzebowych dziennikarza podała Agnieszka Laskowska, dziennikarka Polsat News. - Pogrzeb odbędzie się we wtorek (21.04 - przyp. red.) o godzinie 12 w Izabelinie w parafii św. Franciszka z Asyżu. Pożegnanie będzie miało miejsce na cmentarzu przy ul. ks. Aleksandra Fedorowicza - zdradziła w rozmowie z Telewizją Polsat. 

Agnieszka Laskowska opowiedziała także o jej początkach znajomości z Wiktorem Baterem.

- Ponad dwadzieścia lat temu los zetknął nas ze sobą w Moskwie, on był korespondentem Polskiego Radia, potem TVN, mój mąż Witold pracował dla TVP. Ja nadawałam dla "Zetki", a kiedy miała się urodzić moja pierwsza córka, Wiktor przejął tam moje obowiązki. Często spotykaliśmy się prywatnie. Kiedyś wybraliśmy się wspólnie na koncert bardzo popularnego w Rosji piosenkarza Walerego Meładze. Wiktor i jego piękna żona z Abchazji podzielili się z nami swoją największą radością - spodziewali się dziecka. Gratulowaliśmy im i patrzyliśmy z mężem na siebie porozumiewawczo - ja też byłam w ciąży, ale za wcześnie było, by o tym opowiadać - mówiła Agnieszka Laskowska w wywiadzie dla Polsat News.  

Na prośbę rodziny o miejscu i dacie pogrzebu Wiktora Batera poinformowała na Twitterze także Arleta Bojke, była korespondenta Telewizji Polskiej w Rosji. Dziennikarka poprosiła jednocześnie o pamiętanie o ograniczeniach sanitarnych wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa. Według dotychczasowy obostrzeń wprowadzonych przez polski rząd, w uroczystościach kościelnych udział może wziąć maksymalnie pięć osób. 

Pogrzeb Wiktora Batera

Wiktor Bater był znanym i cenionym w środowisku medialnym korespondentem polskich mediów z Rosji. Od 1994 roku pracował z Moskwy jako korespondent dla: Polskiego Radia, TVN, TVP, Polsat, i "Wprost". 53-latek relacjonował także wydarzenia ze Wschodu dla Radia Zet. 10 kwietnia 2010 jako pierwszy przekazał informację o katastrofie prezydenckiego samolotu TU-154M pod Smoleńskiem. Za relację z miejsca tragedii, Wiktor Bater otrzymał prestiżową nagrodę dziennikarką Grand Press. Od kwietnia 2015 do czerwca 2019 był szefem newsroomu w Superstacji, a przed rokiem dołączył do redakcji Halo Radio.

Ciało komentatora spraw wschodnich zostało znalezione 7 kwietnia w jego mieszkaniu na warszawskim Grochowie. Policja po pierwszych analizach wykluczyła udział osób trzecich w tej sprawie. Kilka miesięcy przed śmiercią, 53-latek do jednej z klinik psychiatrycznych w Warszawie, gdzie leczył się traumatycznych doświadczeniach wojennych z Osetii, Jugosławii i Afganistanu.   

Prywatnie, Wiktor Bater byłem mężem pochodzącej z Abchazji, Shazi. Para doczekała się narodzin syna, Leona.

ZOBACZ TAKŻE: Ewa Żarska nie żyje. Dziennikarka Polsatu miała 45 lat