Dziś o godzinie 13:oo rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa Witolda Pyrkosza. Aktor zmarł 22 kwietnia w wieku 90 lat. Pogrzeb Pyrkosza odbywa się w Górze Kalwarii - miejscu szczególnym dla wybitnego gwiazdora, które sobie ukochał już przed laty. Z tym miastem Witold Pyrkosz był związany od ponad 30 lat. To właśnie tam spocznie urna z jego ciałem. Kto przybył, aby towarzyszyć aktorowi w jego ostatniej drodze?

Na pogrzebie Witolda Pyrkosza pojawili się jego najbliżsi. W korowodzie pogrzebowym szła żona Pyrkosza, Krystyna, rodzina aktora, jak również bliscy przyjaciele i znajomi. Wszyscy z bólem żegnali polskiego aktora, który cieszył się doskonałą opinia kolegów artystów, reżyserów i po prostu swoich przyjaciół.

Na pogrzebie Pyrkosza nie mogło oczywiście zabraknąć także obsady serialu "M jak miłość", w którym aktor grał przez 17 lat, wcielając się w postać Lucjana Mostowiaka - seniora ukochanego przez Polaków rodu Mostowiaków. W ostatniej drodze Witoldowi Pyrkoszowi towarzyszyli m.in. jego serialowa żona, czyli Teresa Lipowska, a także Małgorzata Kożuchowska, Joanna Koroniewska, Małgorzata Pieńkowska, Barbara Kurdej-Szatan, Dominika Ostałowska oraz Tadeusz Chudecki, Joanna Sydor, Kacper Kuszewski, Andrzej Młynarczyk i bracia Mroczkowie, czyli jego serialowi wnukowie.

CZYTAJ TEŻ: KRYSTYNA PYRKOSZ Żona Witolda Pyrkosza wspomina męża we wzruszających słowach!

Zobaczcie w naszej GALERII zdjęcia z pogrzebu Witolda Pyrkosza.

Małżonce, rodzinie i bliskim Witolda Pyrkosza jeszcze raz składamy szczere i głębokie kondolencje.