Kolekcja Dawida Wolińskiego na sezon wiosna/lato 2017 jest eklektyczna. To kolejna podróż projektanta przez świat mody i sztuki. Źródła inspiracji sięgają Dzikiego Zachodu oraz pracowni francuskiego malarza. Bohaterką kolekcji jest kobieta niezależna, postrzegająca świat jako wspaniałą, kolorową podróż pełną niespodzianek. 

Projektant przedstawił także męską kolekcję. Jest ona bardzo osobista i jak zawsze stanowi wierne odzwierciedlenie stylu Wolińskiego. 

Połączenie luksusowych satyn z welwetem – na pierwszy rzut oka ekstrawaganckie – tworzy zaskakującą klasyczną całość. Błękity pruskie przeplatające się z landrynkowym różem rodeo, upstrzone złotymi gwiazdkami, przywołują na myśl superbohaterki amerykańskiej popkultury, malarstwo Andyʼego Warhola czy twórczą odwagę Jeffa Koonsa. Kolekcję projektanta tworzy linia odmiennych odważnych obrazów, które łączy dbałość o szczegóły.

Geometryczne konstrukcje nadają projektom niecodzienny, nowoczesny charakter, a ponadczasowa czerń to typowy akcent dla Dawida Wolińskiego. Tkaniny wykorzystane w kolekcji to bogactwo satyn zaskakująco połączonych z jedwabnym welurem. Bawełniane ortaliony zestawione z płótnem w kolorze khaki uzupełniają kolekcję o spokojniejszy element i większą dowolność formy. Choć na pierwszy rzut oka niespójne, tworzą intrygującą całość. Stylizację dopełniła najnowsza, wiosenna kolekcja butów damskich i męskich marki Kazar.

(źródło: informacja prasowa)

Studio69