Środowy pokaz Dawida Wolińskiego był jedną wielką celebracją! Po pierwsze, projektant świętował 15-lecie swojej pracy artystycznej. Po drugie, po raz kolejny przypomniał polskiemu show-biznesowi, co to znacz robić ubrania modne, nowatorskie i eleganckie jednocześnie. W końcu, po trzecie, Woliński miał okazję zamknąć usta tym, którzy krytykują go za nadmierny celebrytyzm. W końcu, owszem, projektant wielu kojarzyć się może z przesadnym lansem w TVN-ie i na Instagramie. Na szczęście, poza tym ma jednak wciąż do zaoferowania ciekawe i zapadające w pamięć kreacje.

ZOBACZ: MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA W nowej fryzurze na pokazie Dawida Wolińskiego! To cięcie jej służy? [GALERIA]

Już po pierwszej sukni, która pojawiła się na wybiegu, można było się spodziewać, że jubileuszowy pokaz Wolińskiego będzie pochwałą kobiecości. I tak faktycznie było. Projektant pomieszał tym razem w swojej kolekcji wywrotowe konstrukcje, geometryczne cięcia oraz widowiskowe zdobienia, które nieraz idealnie sprawdzą się na polskich, czy światowych czerwonych dywanach. Trzeba przyznać, że Woliński zaprezentował kolekcję spójną i, jak na swoją dotychczasową estetykę, mocno nowatorską. Czyli taką, jaką należałoby pokazać przy okazji swojego 15-lecia obecności na scenie modowej!

POLECAMY: LIS, KOŻUCHOWSKA, URBAŃSKA I KRUPA na pokazie Dawida Wolińskiego! To była noc odważnych kreacji! [DUŻO ZDJĘĆ]

W pokazie obecne były charakterystyczne dla Wolińskiego elegancja, luksus i modowy patetyzm. Nie zabrakło w nim jednak także seksapilu i wyrafinowanej kobiecości, za które kochają go jego klientki. Mimo to kroje, które tym razem zaproponował designer, były dość proste. Projektant przygotował sobie w ten sposób bazę do wyeksponowania zdobników i detali, którymi stała jego jubileuszowa kolekcja. I tak też na surowym wybiegu zobaczyliśmy ekstrawaganckie, głębokie i nasycone seksapilem dekolty, napompowane bufki wykańczające asymetryczne kroje sukni i sukienek, lateksowe pończochy w różu i błękicie (gdzieś to już widzieliśmy… Czyżby ostatnie kolekcje Balenciagi?) oraz pompatyczne hafty z wizerunkiem feniksów oraz rajskich ptaków, którymi dwa sezony wstecz posłużyła się już także Joanna Przetakiewicz w kolekcji La Manii.

CZYTAJ TEŻ: JOANNA KRUPA W najodważniejszej kreacji tego sezonu! A do tego… biżuteria za milion złotych!

Mimo tych modowych skojarzeń, musimy przyznać, że najnowsza kolekcja Dawida Wolińskiego zrobiła na nas niebagatelne wrażenie! A dopełniły go świetna choreografia, stylizacje, światło (pięknie grający światłem i cieniem projekt Shadow II stworzony przez artystę Łukasza Stokowskiego) oraz muzyka!

Ten jubileusz Dawida Wolińskiego zapamiętamy na długo! Oby więcej takich!

GALERIA: WSZYSTKIE SYLWETKI Z JUBILEUSOZWEGO POKAZU DWAIDA WOLIŃSKIEGO ZNAJDZIECIE TUTAJ ;-)