Ewa Minge pokaże nową kolekcję w Paryżu! Pokaz Minge na Paris Fashion Week odbędzie się już w niedzielę, 2 lipca. Minge zaprezentuje w Paryżu suknie z linii Haute Couture. Kolekcja jesień/zima 2017/2018 powstawała w ciągu wielu ostatnich miesięcy, jest kolorowa i bardzo kobieca. Jak twierdzi projektantka, jej paryski pokaz to będzie prawdziwa "bajka" - taką nazwę nosi zresztą kolekcja. To Nowa linia Haute Couture Ewy Minge jest inspirowana starymi baśniami, czerpie też wprost z kultury, muzyki i tradycji romskiej. Minge pokaże swoje najnowsze projekty w luksusowym paryskim hotelu Shangri-La. Tam też odbył się poprzedni pokaz Minge, ten z 2015 roku. Jakie będą nowe sukienki Minge? Bardziej na dzień czy na wieczór? Jakim kobietom się spodobają? Mamy pierwsze zdjęcia kolekcji!

Moja nowa kolekcja jest jak poemat. Powstała przy dźwiękach muzyki romskiej. Jest wyrazem tęsknoty za wolnym, kolorowym światem, pozbawionym pędu cywilizacji. Została wykonana z ręcznie malowanych jedwabi i ręcznie tkanych moherów. To bedą wielokolorowe, magiczne, taneczne formy. Zobaczymy wielowarstwowe sylwetki, morze dodatków, koronki i przepiękne kolorowe motyle na kożuchach, sukienkach i… torebkach - zapowiada Ewa Minge.

Wspomniane motyle towarzyszą Minge już od ponad dwóch lat. Jej poprzednia kolekcja nazywała się Black Butterflies. Tak samo projektantka nazwała swoją fundację charytatywną, która pomaga osobom walczącym z nowotworem. W ramach fundacji Ewa Minge utworzyła w Zielonej Górze specjalny Dom Życie.

ZOBACZ TEŻ: Najpiękniejsze sukienki Ewy Minge na gwiazdach: od Oli Kwaśniewskiej po Małgosię Rozenek

To właśnie tam podopieczni fundacji wracają powoli do zdrowia i mogą zapomnieć o chorobie. Motyle z kolekcji na sezon jesień/zima 2017-18 powstały w ramach artterapii. Podopieczne fundacji od kilku miesięcy pracowały nad tymi małymi dziełami sztuki z drobnych koralików. Jak same mówiły:

Te motyle pomagały nam przetrwać ciężkie leczenie i przenosiły w świat baśni, w którym wszystko jest możliwe.

Projektowanie mody i działalność charytatywna to nie jedyne aktywności Ewy Minge w ostatnim czasie. Gwiazda została też jurorką programu Supermodelka Plus Size w Polsacie. Między innymi razem z Rafałem Maślakiem wybierze nową gwiazdę mody XL. Okazuje się, że modelki super size wystąpią też w paryskim pokazie Minge.

Projektujemy dla wszystkich kobiet, bo piękno nie ma wymiarów. Dlatego nie widzę powodu, dla którego modelki o pełnych kształtach nie miałyby pojawić się na moim pokazie w Paryżu.

Trzymamy kciuki za sukces Ewy Minge w Paryżu!

PRZECZYTAJ więcej o programie "Supermodelka Plus Size">>