Maciej Zień w nowatorski sposób zaprezentował swoją kolekcję na sezon jesień/zima 2021/2022. Pokaz odbył się online, bez udziału publiczności. Było to absolutnie niecodzienne wydarzenie, które z pewnością przejdzie do historii polskiej mody. Wy również musicie je zobaczyć.

Pokaz i kolekcja Macieja Zienia "Slavic Roots" - jesień/zima 2021/2022

Słowiańskie boginie i bogowie - kolekcja jesień-zima 2021/2022 Macieja Zienia to poszukiwanie wzorców kobiety słowiańskiej, próba interpretacji wierzeń Słowian oraz powrót do korzeni i natury. Interpretacja sylwetek bogiń i bogów, powstania świata i stworzenia człowieka, której dokonał projektant to przepiękna podróż w czasie.

Dominowała czeń - symbol bogów - Peruna i Trzygłowa, złamana biel, jasny beż oraz żółć, uosabiająca mityczną Dziewannę.

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć między innymi znak rozpoznawczy projektanta, czyli zwiewne sukienki z falbanami i piórami, nawiązującymi do bujnej roślinności i morskich fal. Maciej Zień lekkie, romantyczne kroje zestawił z nowoczesnymi garniturami i trenczami - dopasowanymi i oversize'owymi, wykonanymi z najszlachetniejszych materiałów. Niemałym zaskoczeniem były bluzy i szorty wykonane z najwyższej gatunkowo bawełny, ozdobione słowiańskimi motywami.

Gwiazdą pokazu była aktorka i muza projektanta, Maria Dębska. 

Cieszę się niezmiernie, że mogłam otworzyć pokaz - napisała na Instagramie aktorka.

Zdjęcia i fragment show znajdziecie w naszej galerii

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsze sukienki i koszule na wiosnę i lato 2021. Ta kampania was zachwyci!