Wczoraj wieczorem w wyjątkowej kameralnej przestrzeni Szucha Premium Offices odbył się pokaz kolekcji Łukasza Jemioła na sezon wiosna/lato 2017. Nowa kolekcja projektanta, przełożona na niemal 40 sylwetek na wybiegu, jest odwołaniem do klimatu lat 80., czyli najmodniejszego obecnie trendu sezonu. Jakie kreacje pojawiły się na wybiegu? Jakie kolory i wzory na nim panowały? Jakimi elementami stylizacji zachwycali się tym razem goście pokazu Jemioła?  Przekonajcie się sami! Mamy wszystkie sylwetki z pokazu!

ZOBACZ: ROZENEK, SABLEWSKA, BORUC, SOCHA, LIS, ZAWADZKA Gwiazdy na pokazie Łukasza Jemioła [DUŻO ZDJĘĆ]

Pomysł na stworzenie kolekcji inspirowanej dekadą, w której urodził się projektant, pojawił się z sentymentu do tamtych czasów, a także mocnego wpływu ulicznego stylu blogerów i influencerów, który dzisiaj wyznacza trendy w modzie. Źródłem inspiracji dla nowych projektów Łukasza Jemioła stały się miejskie dżungle, takie jak Nowy Jork, Tokyo, czy Londyn.

W kolekcji „Perfect Day” nie zabrakło charakterystycznych dla Jemioła tkanin – transparentnego jedwabiu, delikatnych ręcznie wyszywanych koronek oraz miękkiej wełny. Wśród wzorów zdecydowanie przeważającym motywem były paski i kratki, które łączyły się z mocnymi blokami kolorów. W kwestii kolorystycznej w kolekcji najbardziej wybijały się oranżowa czerwień, biel i szafranowy żółty. Jak hybrydę swoich pomysłów skomentował sam projektant?

„Zleżało mi aby kolekcja na wiosnę-lato była energetyczna i miała pozytywny ładunek. Tęsknimy za słońcem, piękną aurą, więc duża dawka mocnych barw w naszej garderobie świetnie uzupełni braki w pogodzie. Pokaz specjalnie odbył się w pierwszy dzień wiosny, aby wykorzystać jego symboliczną siłę. Dlatego na niektórych ubraniach pojawiły się napisy Perfect Day.”

Taki sam tytuł nosiła cała kolekcja będąca mieszanką stylów grunge, casual i red carpet. Światowego wymiaru pokazowi przydał wybór miejsca (Szucha Premium Offices), które zachwycało lśniącą czarną podłogą oraz ścianami z żywych roślin!

POLECAMY TEŻ: MAŁGORZATA ROZENEK Jej suknia to mieszanka dwóch kreacji Joanny Przetakiewicz

Świetnie spisali się tym razem stylistka pokazu AGNIESZKA ŚCIBIOR i jego reżyser - MACIEJ MAJZNER, który musiał okiełznać nie tylko artystyczną wizję projektanta, ale także niełatwą organizacyjnie i choreograficznie przestrzeń. I jak zwykle - zrobił to po mistrzowsku!

Dodatkowe brawa za świetne makijaże i fryzury, których już dano nie wiedziemy na polskich wybiegach, oraz idealnie dobraną do prezentacji muzykę!

Czy na Was ten pokaz również robił tak duże wrażenie, jak na nas? Zajrzyjcie do naszej GALERII wszystkich sylwetek z pokazu Jemioła i oceńcie sami!

Zobaczcie też w naszym WIDEO, jak wyglądał wczorajszy pokaz Łukasza Jemioła: