Maciej Zień zniknął na jakiś czas nie tylko ze świata polskiej mody i show-biznesu, ale też... z samej Polski. Przez rok projektant przebywał razem ze swoim mężem w Brazylii, gdzie - jak się okazało - tworzył nową kolekcję. Linia Sweet Dreams Zienia miała swoją premierę w miniony poniedziałek. Nad długim wybiegiem rozciągnięto granatowe płachty, do których przyczepiono efektowne sztuczne obłoki, a na wybiegu można było zobaczyć jedwabne kreacje jak ze snu.

ZOBACZ: Aneta Kręglicka, Anita Sokołowska, Kate Rozz i inne gwiazdy na pokazie Sweet Dreams Macieja Zienia

Jak czytamy w informacji prasowej, inspiracją do stworzenia kolekcji były podróże Macieja Zienia po Ameryce Południowej, Afryce i Europie. Różnorodność barw, szlachetne tkaniny i ręcznie tkane wzory to tylko niektóre elementy wykorzystane w kolekcji. Sweet Dreams to połączenie fantazji, snów i symboli, które tworzą eklektyczną koncepcję estetyki artysty. Ponadto zaprezentowane kreacje wyróżniały się niekonwencjonalnym wykończeniem w postaci elementów 3D i różnorodnych haftów rodem ze snów – od ważek, przez gwiazdy i księżyce, aż po węże i smoki, a także motywy inspirowane nowelą Antoine de Saint- Exupery’ego „Mały Książę”.

Użyte w nowej kolekcji tkaniny to m.in. żakardy, jedwabie, tiule i szyfony. Dodatkowo projektant poprzez ręcznie naszywane cyrkonie, kamienie i kryształy Swarovskiego nadał wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru każdemu z projektów. Pikowania i plisowania nadały kreacjom lekkości i nowoczesności. Pokazowi kolekcji Sweet Dreams towarzyszyła wyjątkowa oprawa - nastrojowa muzyka, specjalnie przygotowana scenografia i niebanalna gra światłem, które sprawiły, że wszyscy zaproszeni goście poczuli się jak w niebie.

Wybraliśmy 15 sylwetek z pokazu Macieja Zienia, które najbardziej nas zachwyciły. Zobaczcie kreacje w naszej GALERII

Filip Okopny