W nowej kolekcji Tomasza Ossolińskiego „Shadows”, którą projektant pokazał we worek wieczorem, najbardziej liczyły się faktury, światłocienie i nasycone kolory. A wszystko to za sprawą inspiracji wyrazistością i szaloną intensywnością malarstwa Caravaggia. To ono było punktem wyjścia do stworzenia kilkudziesięciu damskich i męskich sylwetek, które mogliśmy podziwiać w Fortecy Kręglickich na warszawskim Żoliborzu.

ZOBACZ: MONIKA OLEJNIK, MAJA OSTASZEWSKA I MAGDALENA CIELECKA na pokazie "Shadows" Tomasza Ossolińskiego

Niedawna kolekcja Ossolińskiego „Bukovina” (wiosna-lato 2016) inspirowana była fotografią Tomasza Tomaszewskiego. W przypadku kolekcji „Shadows” mamy zatem do czynienia z kolejną głęboką fascynacją obrazem. A jak wyglądały poszukiwania inspiracji do niej nowej kolekcji? Zdradza to sam Tomasz Ossoliński:

"Shadows efekt moich bardzo prywatnych przeżyć związanych z obcowaniem ze sztuką, która intensywnie kształtuje mnie samego."

Nowa kolekcja Tomasza Ossolińskiego to gra światła i cieni, faktur i materiałów, zestawienie błysku z matem, wykorzystanie tkanin najwyższej jakości. W kolekcji "Shadows" wykorzystano tkaniny Cerutti (głównie w garniturach męskich), strzyżone wełny ze starej francuskiej manufaktury, aksamit, skórę, jedwabną organzę. A do tego specjalne zaprojektowane motywy haftów wykorzystane na różnych, zaskakujących niekiedy, częściach ubrań.

Tomasz Ossoliński to projektant, który bardzo mocno podkreśla swoje korzenie zawodowe, rolę warsztatu, ale i rolę tworzonych przez niego ubrań:

„Tak się w moim życiu złożyło, że szyję kreacje, które dla wielu moich klientów stają się częścią bardzo ważnych momentów w ich życiu. Ale to jest właśnie ich życie i ich ubranie. Ma wzmacniać, a nie maskować człowieka. Ma eksponować to, co jest w nim najciekawsze, a nie kreować sztuczną postać. Człowiek nie jest dla mnie „sztalugą” na „obraz”, który stworzę. Jest tym obrazem i ja mam za zadanie najlepiej, jak potrafię, wyeksponować jego piękno, głębię, wartość.”

Na pokazie nowej kolekcji Tomasza Ossolińskiego nie mogło zabraknąć gwiazd! Pokaz podziwiały m.in. Katarzyna Zielińska, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Edyta Herbuś, Tomasz Kammel, Maja Ostaszewska, Edyta Olszówka, Maffashion, Macademian Girl, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Joanna Klimas, Maciej Zień i Daria Widawska.

POLECAMY: LA MANIA - pokaz nowej kolekcji „Mind Blow” [WSZYSTKIE STYLIZACJE]

Co mieli okazję zobaczyć na wybiegu, wijącym się pod arkadami Fortecy Kręglickich? Sprawdźcie w naszej GALERII, w której pokazujemy wszystkie sylwetki z nowej kolekcji Tomasza Ossolińskiego.

Która z nich podoba Wam się najbardziej? Kupujecie ubrania od polskich projektantów?