Pokaz Victoria's Secret w Szanghaju nie zostanie uświetniony przez występ Katy Perry! Jak się okazuje, wokalistka, która miała wziąć udział w tegorocznym show, ostatecznie nie otrzymała wizy do Chin. Jak donosi Page Six, powodem odrzucenia wniosku Katy Perry o przyznanie wizy, mogła być... sukienka we wzór słoneczników, którą piosenkarka miała na sobie podczas występu w Tajwanie w 2015 roku! Na wybiegu w roli aniołka, nie pojawi się w tym roku również Gigi Hadid. O co chodzi?

Katy Perry i Gigi Hadid nie wystąpią na pokazie Victoria's Secret w Szanghaju!

"Katy Perry miała otrzymać wizę, aby wystąpić podczas pokazu Victoria's Secret w Szanghaju. Chińscy urzędnicy w ostatniej chwili, zmienili jednak zdanie. Każdy artysta, który chce wystąpić w Chinach, zostaje prześwietlony przez pryzmat swoich kanałów social media oraz raportów prasowych, w celu wykrycia, czy nie ma na sumieniu zachowania, będącego obraźliwym dla tego kraju" - donosi źródło Page Six.

Czym więc naraziła się Katy Perry chińskim władzom? Cofnięcie wizy może mieć związek z sukienką w słoneczniki, którą miała na sobie Katy Perry w Tajwanie w 2015 roku (Tajwan jest częścią Chin, ale od lat ubiega się o swoją niepodległość). Jak się okazuje, rok przed występem Perry, kwiat słonecznika został znakiem Tajwańczyków, protestujących przeciw Chinom. Dodatkowo podczas swojego ówczesnego występu, wokalistka miała na scenie machać flagą Tajwanu, co ostatecznie odebrało jej szansę na otrzymanie wizy do Chin.

Katy Perry ma zostać zastąpiona przez Harry'ego Styles'a, byłego członka zespołu One Direction, który obok Miguela, Jane Zhang oraz Leslie Odom Jr., uświetni pokaz Victoria's Secret swoim występem. 

Katy Perry nie jest jedyną gwiazdą, która nie wystąpi w tegorocznym show Victoria's Secret w Szanghaju. Jedna z najpopularniejszych modelek na świecie - Gigi Hadid, również ogłosiła na swoim Twitterze, że niestety nie pojawi się na wybiegu. Czyżby z podobnych powodów, co Katy Perry..?