Styl skandynawski już od pewnego czasu całkowicie zdominował większość wnętrz i wiele wskazuje na to, że nieprędko się to zmieni. Co go charakteryzuje? Pochodzący z północnej Europy styl zdobył serca miliony osób na całym świecie przede wszystkim dzięki swojej prostocie, jasnym kolorom, meblom wykonanym z naturalnych surowców oraz skromnym, ale nadającym charakter każdemu pomieszczeniu dodatkom.

ZOBACZ TAKŻE: "Gwiazdy do kwadratu": mieszkanie Gigi Hadid "wygląda jak tani akademik"? Zapytaliśmy eksperta

Styl skandynawski - co go charakteryzuje?

Jednak inspirowany naturą styl scandi to nie tylko neutralne kolory - biel, beż i jasne odcienie szarości oraz naturalne materiały, jak len, bawełna, czy juta. Zdaniem cenionej projektantki wnętrz, Moniki Goszcz w pokoju inspirowanym krajami nordyckimi powinna panować harmonia, którą wyrażają prostota, minimalizm, porządek. Przemyślane połączenie tych elementów umożliwia zagospodarowanie przestrzeni w taki sposób, aby była przytulna i funkcjonalna. 

Natomiast meble w stylu skandynawskim, które charakteryzuje lekka stylistyka, powinny być przede wszystkim praktyczne. Warto pamiętać, że wyposażenie pokoju nie może zdominować danego wnętrza, ma głównie spełniać swój funkcjonalny charakter. Dzięki uniwersalnej kolorystyce komponuje się niemal z każdą aranżacją. Dobierając meble à la Skandynawia nie można zapomnieć także o naturalnych elementach. Dla wielu cechą rozpoznawczą tego stylu są wysokie drewniane nóżki, które znajdziecie nie tylko przy dużych szafach, ale także przy komodach, biurkach, a nawet kanapach. 

Aranżacja pomieszczeń w stylu scandi jest szczególnie ważna, ponieważ to odpowiedni dobór mebli pozwala cieszyć się z modnego, ponadczasowego wnętrza!

Ekspert Gala.pl:

Monika Goszcz

Właścicielka biura projektowego GOSZCZdesign, które założyła w 2004 roku. Absolwentka National University of Technologies and Design w Kijowie. Podczas swojej kariery zawodowej zrealizowała kilkadziesiąt projektów wnętrz w Polsce i za granicą, w tym m.in. we Francji, w Niemczech i Rosji. Specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych domów i rezydencji, ale z powodzeniem projektuje także obiekty użyteczności publicznej. Jej realizacje były wielokrotnie publikowane zarówno w polskich jak i zagranicznych magazynach wnętrzarskich.