20-letni Robert Kapica z Częstochowy wygrał światowy finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu dla modelek i modeli The Look of The Year. Robert jest pierwszym w historii mężczyzną i Polakiem, który wygrał światową edycję konkursu! Finał odbył się w sobotę, 22 października w teatrze Metropolitan w Katanii we Włoszech. W kategorii kobiet wygrała reprezentantka Senegalu.

ZOBACZ: Malinowska, Zawadzka, Horordyńska i Kaczoruk na gali The Look Of The Year. Która pochwaliła się najlepszą stylizacją?

Od 30 lat w ponad 50 krajach na świecie The Look of The Year poszukuje nowych twarzy świata mody. Konkurs był początkiem wielkich karier takich ikon mody jak: Cindy Crawford, Gisele Bundchen czy Kasia Smutniak. Co roku wzbudza olbrzymie zainteresowanie widzów i znawców branży mody na całym świecie. W 2016 roku konkurs przeszedł rewolucję i od teraz mogą w nim brać udział także mężczyźni.

POLSKIE CIACHA: Mister Polski 2016  Finaliści konkursu dali się sfotografować w samej bieliźnie! Mamy ich gorące zdjęcia! [ZDJĘCIA]

Robert Kapica, zwycięzca tegorocznej polskiej i światowej edycji The Look of The Year 2016, ma 20 lat, 188cm wzrostu i niezwykle czarujące niebieskie oczy. Model jest tegorocznym maturzystą. Interesuje się mechaniką i motoryzacją. Przez dwa lata trenował sporty walki, a aktualnie regularnie ćwiczy na siłowni. Interesuje się także modą i lubi dbać o swój wizerunek. Inspiruje go Rafał Maślak. Ceni go za sposób bycia i za otwartość do ludzi. 

POLECAMY: Mister Polski 2016 Znamy finalistów tegorocznej edycji konkursu. Zobacz ich wszystkich!

Największym marzeniem Roberta jest udział w kampanii Calvin Klein czy Dolce & Gabbana. Zgadujemy, że po zwycięstwie w konkursie The Look of The Year jest już tylko od krok od spełnianie tego marzenia, czego mu bardzo serdecznie życzymy!