Smutna, ale dość spodziewana wiadomość dla fanów letnich festiwali. Planowany na przełom lipca i sierpnia Pol'and'Rock Festival 2020 został odwołany z powodu pandemii koronawirusa. Jeden z największych festiwali muzycznych na świecie, który co roku gromadził w Kostrzynie nad Odrą setki tysięcy miłośników muzyki na żywo oraz innych dziedzin sztuki, w tym roku przenosi się do internetu. Szczegóły poniżej.

Pol'and'Rock odwołany i zamieniony na Najpiękniejszą Domówkę Świata

- Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. (...) My w Fundacji po prostu z pokorą pochyliliśmy głowy, zakasaliśmy rękawy i kiedy tylko wirus do nas przywędrował, wzięliśmy się do pomocy, na jaką jest nas stać. Powiedzieliśmy sobie - wygramy i wszyscy razem pójdziemy na spacer! Trzymamy się tego zdania bardzo mocno. Wierzymy bardzo, że na ten spacer będziemy mogli się udać, ale także, będąc realistami i przede wszystkim ludźmi odpowiedzialnymi - wiemy już dzisiaj, że ten spacer nie odbędzie się w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - pisze Jerzy Owsiak z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy na oficjalnej stronie Festiwalu.

Organizatorzy ogłosili, że kolejna odsłona Pol'and'Rock w tradycyjnym kształcie odbędzie się dopiero za rok, w dniach 29-31 lipca 2021. Jerzy Owsiak i ekipa WOŚP jednak nie zostawiają fanów imprezy w Kostrzynie nad Odrą z niczym. 26. edycja Festiwalu odbędzie się w alternatywnej, internetowej formie. Trzydniowe wydarzenie online nazwano Najpiękniejszą Domówką Świata.

Zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Jurek Owsiak prywatnie: rodzina, żona dzieci