Festiwal Filmowy w Berlinie, Berlinale 2017, trwa do niedzieli, 19 lutego. Do stolicy Niemiec zjeżdżają kolejni filmowcy, aktorzy i artyści. Są też polskie akcenty. Na Berlinale miała już miejsca premiera filmu Pokot Agnieszki Holland, na której pojawili się m.in. reżyserka, a także Wiktor Zborowski, Borys Szyc i Katarzyna Herman. Teraz czas na kolejne polskie akcenty. Prestiżową nagrodę Berlinale, jedną z tzw. European Shooting Stars, czyli nagrodę dla wybitnych młodych talentów z Europy, otrzymała Zofia Wichłacz. Wichłacz wystąpiła m.in. w filmach Miasto 44 Jana Komasy oraz ostatnio w Powidokach Andrzeja Wajdy. Drugim polskim akcentem w Berlinie był koncert artystki Mary Komasy, którą specjalnie na tę okazję ubrała marka Chanel. Jak Polki wypadły na tle zagranicznych gwiazd?

Zofia Wichłacz (21) wzięła udział w eleganckiej gali European Shooting Stars. Aktorka wystąpiła na niej w czarnej jedwabnej sukni projektu Gosi Baczyńskiej. Zofia do kreacji dobrała złotą efektowną ozdobę na włosy od Jennifer Behr. Wyglądała bardzo stylowo. Z kolei Mary Komasa (31) pojawiła się na Berlinale z okazji pokazu filmu Pokot Agnieszki Holland. Przy okazji dała też mini koncert. Na spotkaniu prasowym oraz na koncercie Mary wystąpiła w dwóch projektach marki Chanel. Zaprezentowała szyk na światowym poziomie!

Wśród gwiazd, jakie ostatnio gościły na Berlinale, byli też Sienna Miller i Robert Pattinson (aktorzy promują film The Lost City of Z), Kristin Scott Thomas, Catherine Deneuve, Diego Luna, Richard Gere, Toni Garrn (modelka zachwyciła cudowną złotą suknią marki Hugo Boss), Maggie Gyllenhall czy Patricia Clarkson. Zdjęcia z Festiwalu Filmowego w Berlinie 2017 obejrzycie w naszej GALERII>>