W trakcie trzech wieczorów Polsat SuperHit Festiwal stacja Zygmunta Solorza była liderem oglądalności w obu grupach audytoryjnych. Pierwszego dnia Polsat zanotował 19% udziałów w grupie 16-49 i 19,3% w grupie 4+, a średnia widownia dwóch koncertów wyniosła 2,2 mln widzów. Drugi dzień przyciągnął przed telewizory średnio 2 miliony widzów. Wszystko wskazuje zatem na to, że Polsat może cieszyć się swoim kolejnym sukcesem. A co najchętniej oglądali widzowie Polsatu w ten weekend?

ZOBACZ: ZBIGNIEW WODECKI Pożegnany we wzruszający sposób na Polsat SuperHit Festiwal. Kto oddał mu hołd? [WIDEO]

Najwyższą widownię zgromadził niedzielny „Sopocki Hit Kabaretowy”, który oglądało średnio 3 miliony widzów. W piątek w najbardziej różnorodnym w historii „Koncercie Platynowym” na jednej scenie Opery Leśnej stanęli artyści reprezentujący odmienne, wydawałoby się wykluczające, gatunki muzyczne, co jednak docenili widzowie. Festiwalowa publiczność równie gorąco oklaskiwała Dżem, jak i Zenka Martyniuka, Michała Bajora i Agnieszkę Chylińską, Korteza i Piersi. Wszyscy wykonawcy byli entuzjastycznie przyjęci przez publiczność.

Polsat SuperHit Festiwal - Bursztynowe Słowiki

Obok artystów, których płyty pokryły się platyną, publiczność oklaskiwała zdobywców diamentowych singli, a na zakończenie genialny rockowy koncert dał obchodzący jubileusz 35–lecia zespół T.Love. Pierwszy dzień festiwalu przyniósł również dwa Bursztynowe Słowiki i pełne wzruszenia wspomnienie Natalii Szroeder o przyjacielu wszystkich muzyków i genialnym artyście - Zbigniewie Wodeckim.

Drugi dzień rozgrzał widzów radiowymi hitami, wśród których te najpopularniejsze należały do Sylwii Grzeszczak, C-Boola i Dawida Podsiadło. Na bis, energetyczny zestaw przebojów zaserwowała młoda wokalistka, o której od 10 lat nie jest „Cicho”. Mowa oczywiście o Ewie Farnej.

Polsat SuperHit Festiwal - Jest się z czego śmiać!

Trzeciego dnia doskonałe humory widzom w sopockim amfiteatrze i przed telewizory zapewnili najlepsi artyści kabaretowi w Polsce. Najzabawniejsze skecze, monologi i piosenki w „Sopockim Hicie Kabaretowym” przedstawili m.in. Piotr Bałtroczyk, Ani Mru Mru, Jerzy Kryszak, Formacja Chatelet, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Mariusz Kałamaga, Grzegorz Halama i Ireneusz Krosny.

Gospodarzami festiwalowych wieczorów byli Paulina Sykut – Jeżyna, Natalia Szroeder, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz, Maciej Rock, Maciej Dowbor i Darek Maciborek.

A Wam który koncert podobał się najbardziej? Nie ukrywamy, że my byliśmy pod olbrzymim wrażenie wystąpień Agnieszki Chylińskiej, Beaty Kozidrak, Ewy Farnej i Michała Szpaka. Więcej o nich przeczytacie TUTAJ:

MICHAŁ SZPAK na Polsat SuperHit Festiwal 2017

BEATA KOZIDRAK na Polsat SuperHit Festiwal 2017

AGNIESZKA CHYLIŃSKA na Polsat SuperHit Festiwal 2017

EWA FARNA na Polsat SuperHit Festiwal 2017