Za nami duże koncerty sylwestrowe, które zorganizowały i nadały 3 największe stacje telewizyjne w kraju. W Warszawie swój koncert zorganizował TVN, w Katowicach już po raz drugi z rzędu Polsat, do Zakopanego po raz pierwszy zaprosiła TVP. Wszystkie stacje jak co roku miały nadzieję, że to właśnie ich impreza ściągnie przed telewizory najwięcej widzów, co przełoży się na zyski z reklam. Dziś już wiadomo, który kanał wygrał ten wyścig. Wyniki oglądalność koncertów sylwestrowych 3 największych telewizji w Polsce ogłosił portal Wirtulanemedia.pl.

ZOBACZ: PRZEGLĄD NAJCIEKAWSZYCH KREACJI SYLWESTROWYCH 2016 Beata Kozidrak, Anna Wyszkoni, a może Magda Mołek?

Jak podaje strona Wirtualnemedia.pl bezapelacyjnie wśród widzów grał „Sylwester z Dwójką” na TVP 2, który oglądało średnio 3,5 mln widzów, a w szczytowych momentach nawet 5 mln Polaków! „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie i Polsacie 2 śledziło o półtora mln widzów mniej – dokładnie było ich 3,2 mln. Najgorzej wypadł w tym roku Sylwester z TVN. Stołeczny koncert „Hello 2017” oglądało „tylko” 1,2 mln osób. Nie zmienia to faktu, że na wszystkich koncertów nie brakowało ani gwiazd muzycznych, ani czołowych prezenterów telewizyjnych.

SYLWESTER Z TVP

Zorganizowany w Zakopanem „Sylwester z Dwójką” zaczął się w sobotę o godz. 20:00, a zakończył przed godz. 2 w nocy. Wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Izabela Trojanowska, Doda z zespołem Virgin, Margaret, Zenon Martyniuk, Michał Szpak, Pectus, Papa D., Stefano Terrazzino i finaliści „The Voice of Poland”: Weronika Curyło i Mateusz Grędziński, a imprezę prowadzili Marcelina Zawadzka i Tomasz Kammel oraz Halina Mlynkowa i Stanisław Karpiel-Bułecka. O północy stacja zgromadziła 4,2 mln widzów. Hitem był jednak występ Zenona Martyniuka. Podczas jego “wykonu” oglądalność skoczyła do 5 mln!

SYLWESTER Z POLSATEM

„Sylwestrowa Moc Przebojów” Telewizji Polsat odbyła się już drugi raz z rzędu w Katowicach. Impreza zaczęła się o godz. 20:00 i skończyła przed drugą w nocy. Na scenie pojawili się m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Sylwia Grzeszczak Official, Ewelina Lisowska, Thomas Anders, Ewa Farna, Kamil Bednarek, Enej, Piersi, Golec uOrkiestra, Zbigniew Wodecki, Ira!, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Wojtek Łuszczykiewicz i zespoły Video, Boys, Blue Café i Feel. Prowadzącymi byli zaś Krzysztof Ibisz, Aleksandra Szwed, Agnieszka Hyży, Maciej Dowbor i Agnieszka Kaczorowska. Toast o północy na antenach Polsatu, Polsatu 2 i Polsatu News oglądało 4,2 mln widzów, a w samym Polsacie - 3,7 mln!

SYLWESTER Z TVN

Najgorzej w tegorocznym zestawieniu koncertów sylwestrowo-noworocznych wypadła stacja TVN. Koncert „Hello 2017” transmitowano od 19:45 do ok. 1 w nocy koncert. Imprezę oglądało średnio 1,2 mln widzów, a o północy - 1,6 mln oglądających. Podczas koncertu wystąpili m.in. LemON, Agnieszka Chylińska, Anna Wyszkoni, Lady Pank, Sound'N'Grace, Kombii, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Natalia Nykiel, Cleo, Jula, Andrzej Piaseczny, Rafał Brzozowski i Daria Zawiałow, a prowadzącymi byli Magda Mołek, Filip Chajzer, Marcin Prokop, Gabi Drzewiecka z radia Zet Chilli, Patrycja Kazadi, Olivier Janiak oraz związany z radiem Eska Jankes.

A Wy z którą stacją powitaliście nowy rok?